środa, 16 października
Imieniny dziś obchodzą:

Imiona wg liter:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Znaczenie imienia Adolf

1
5

Adolf to mężczyzna o zdolnościach przywódczych, który charakteryzuje się błyskotliwością i inteligencją, dzięki czemu potrafi piąć się na sam szczyt. Świetnie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych, potrafi zachować spokój i ocenić sytuacje z dystansu. W miłości również jest zdobywcą, dlatego potrafi użyć swojego wdzięku aby oczarować kobietę. Jest oddanym przyjacielem, który nigdy nie zawiedzie i zawsze można na niego liczyć. Posiada zamiłowanie do kultury i sztuki, wobec czego jego ulubioną formą rozrywki jest teatr, muzeum oraz literatura.

Cechy osoby noszącej imię Adolf

Płeć Imię męskie
Pochodzenie
Znaczenie
Główne cechy
Predyspozycje zawodowe
Szczęśliwa liczba 0
Szczęśliwy kolor
Imieniny obchodzi lorem

Adolf to imię męskie pochodzenia starogermańskiego, które pochodzi od słów "adal", czyli szlachetny oraz "wolf" oznaczającego wilka. Z połączenia tego wychodzi termin "szlachetny wilk". W przeszłości nadawano je chłopcom wywodzącym się ze szlachetnych rodów po to, aby wyrośli na silnych wojowników. Imię to było w ubiegłym wieku bardzo popularne w Polsce, obecnie jednak niezwykle rzadko nadaje się je chłopcom ponieważ od czasów II wojny światowej jest bardzo negatywne kojarzone z odpowiedzialnym za ludobójstwo Adolfem Hitlerem. W wielu krajach imię Adolf jest zakazane i urzędnicy odmawiają jego rejestracji.

Mężczyzna o imieniu Adolf jest niezwykle inteligentny i wszechstronnie uzdolniony. Posiada także odwagę i predyspozycje przywódcze, dzięki czemu jest urodzonym liderem. Dzięki umiejętności logicznego myślenia, z łatwością radzi sobie z rozwiązywaniem nawet trudnych i skomplikowanych problemów. Świetnie sprawdza się na stanowiskach kierowniczych, które wymagają zdolności do szybkiego i skutecznego podejmowania decyzji. Charakteryzuje się kreatywnością i pomysłowością, co w połączeniu z inteligencją daje mu dużą przewagę do formułowania strategii i planowania. Posiada intuicję, dzięki której potrafi wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Chętnie korzysta z porad innych i ceni sobie wskazówki osób bardziej doświadczonych, jednak decyzje podejmuje samodzielnie i nie ulega presji innych. Lubi rywalizację, dlatego szybko znudzi się na stanowisku, które nie daje mu perspektywy na awans i rozwój. Osoby o imieniu Adolf ze względu na swoje cechy przywódcze będą zainteresowane funkcjami kierowniczymi. Odnajdą również satysfakcję realizując się w karierze politycznej, wojskowej oraz policyjnej. Ze względu na częsty przejaw talentów artystycznych, sprawdzą się także świetnie z zawodach powiązanych ze sztuką.

Mężczyzna o imieniu Adolf potrafi zainteresować sobą kobiety, które szybko tracą dla niego głowę. Wie jak sprawić, aby kobieta w jego otoczeniu czuła się wyjątkowo. Potrafi być szarmancki, prawić komplementy i posiada nienaganne maniery. Pomimo, że może sprawiać wrażenie bawidamka, jest to mężczyzna bardzo wrażliwy, który bardzo łatwo traci głowę dla swojej wybranki i dba o jej potrzeby. Potrafi być wobec niej bardzo czuły i opiekuńczy. Pomimo tego, charakteryzuje się jednak dużą porywczością, dlatego związek z nimi pełen jest wzlotów i upadków. Adolf nie jest także skłonny do poświęcenia własnej kariery i planów dla swojej wybranki, dlatego ślub i zakładanie rodziny schodzą na dalszy plan. W związku najważniejsze dla Adolfa jest wzajemne zrozumienie, dlatego poszukuje osoby, która będzie nadawać na tych samych falach co on. Osoby o tym imieniu często prowadzą bardzo bogate życie seksualne. Jest to dla nich bardzo istotna sfera dla której przywiązują dużą wagę. Są doskonałymi kochankami i tego samego wymagają od swojej partnerki. To także typ zazdrośnika, który czuję się zagrożony, kiedy jego kobieta przebywa w towarzystwie innego mężczyzny. W skrajnych przypadkach zazdrość ta potrafi wręcz przerodzić się w obsesję.
Mężczyzna o imieniu Adolf jest duszą towarzystwa, która uwielbia być w centrum uwagi. Jest ekstrawertykiem, kochającym towarzystwo innych. Dzięki swojej otwartości łatwo nawiązuje nowe relacje i potrafi zjednywać sobie ludzi. Przyjaźń jest dla niego bardzo ważną wartością, dzięki czemu można na nim polegać i liczyć na jego pomoc. Jego wadą może być jednak wścibstwo. Adolf nadmiernie interesuje się życiem innych, przez co często posuwa się za daleko w swojej dociekliwości. Robi to jednak wyłącznie z czystej ciekawości, a nie po to aby zdobyte informacje wykorzystać przeciwko przyjaciołom, dlatego można mu to wybaczyć. Adolf lubi brylować w towarzystwie ludzi z wyższych sfer, dlatego często jest członkiem elitarnych klubów oraz posiada w swoim kręgu znajomych osoby o wysokiej pozycji społecznej.

Imieniny Adolfa: 11 lutego, 13 lutego, 14 lutego, 17 kwietnia, 17 czerwca, 8 lipca, 21 sierpnia, 27 września, 16 grudnia.
Patroni Adolfa: Adolf z Osnabrück - święty katolicki.
Odmiany imienia Adolf: Adolfik, Adolfek, Adolfuś.
Znane osoby o imieniu Adolf: Adolf Dygasiński (powieściopisarz), Adolf Dymsza (polski aktor kabaretowy), Adolf Eichmann (niemiecki funkcjonariusz nazistowski), Adolf Hitler (przywódca nazistowski i zbrodniarz wojenny).
Przysłowia z imieniem Adolf: brak.

Ostatnie komentarze dla imienia: Adolf

Adolf
2019-03-13 15:19:32
Super interpretacja mojego imienia. Wszystko się zgadza co do mojego charakteru.:)

komentarze

Zobacz komentarze dla innych imion

opis zgadza się co do opisu mojej osoby
Wszystko sie zgadza;d
Super interpretacja mojego imienia. Wszystko się zgadza co do...
no moje zycie nigdy nudne nie bylo ;d
Racja mam powodzenie u kobiet ale nie szukam przelotnych...
Wszystko się zgadza, na pozór wyglądam jak obrażona osoba o...
Myślę o takim imieniu dla mojej córki - ładne?
Interesująca interpretacja - Adrian to mój syn i rzeczywiści...
facebook