środa, 16 października
Imieniny dziś obchodzą:

Imiona wg liter:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Znaczenie imienia Agata

0
0

W Polsce imię Agata występuje od XIII w.,a od XIV w. również w formie Jaga. Zdrobnienie to odnajdziemy w literaturze W. S. Reymont Chłopi. 
Kobieta o tym imieniu posiada zdolności artystyczne a szczególnie zdolności do rozwijania talentu literackiego. Patrzy na świat z optymizmem. Posiada duże poczucie humoru co często pomaga jej wychodzić z trudnych sytuacji. Lubi zdrowy tryb życia, kocha ruch. Nie lubi nudy.

Cechy osoby noszącej imię Agata

Płeć Imię żeńskie
Pochodzenie greckie
Znaczenie dobra, szlachetna, wspaniała
Główne cechy kreatywność, dobroć, wrażliwość
Predyspozycje zawodowe lingwista/ filolog, opiekunka, pedagog, psycholog, terapeuta, pielęgniarka, lekarka, piosenkarka, malarka, rzeźbiarka
Szczęśliwa liczba 3
Szczęśliwy kolor beżowy
Imieniny obchodzi lorem

Agata na pozór wydaje się być wybuchowa, nieustępliwa. Często sprawia wrażenie osoby mało sympatycznej. Zyskuje dopiero przy bliższym poznaniu a jej porywczość i zapalczywość szybko mijają. Przez najbliższych jest ceniona za dobry charakter. Jest wrażliwa na krzywdę innych. Chętnie niesie pomoc słabszym.
W życiu zawodowym chce czuć się spełniona. Uparcie dąży do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. Zadowolenie przynosi jej każde zajęcie w którym szybko można osiągnąć sukces. Lubi mieć swobodę działania i możliwość improwizacji. Nie lubi monotonii, gdyż szybko się nudzi. W pracy cechuje się wysokim poziomem kultury osobistej. 
W miłości jest oddana i wierna swojemu partnerowi. Kobieta o imieniu Agata jest bardzo wybredna przy wyborze życiowego partnera. Nie szuka przelotnych znajomości. Chce stałego związku, który będzie oparty na zrozumieniu, przyjaźni i partnerstwie. W przyszłości chce założyć rodzinę przy czym czuć się spełniona zawodowo. Często potrafi swojemu partnerowi ciosać kołki na głowie, jednak potrafi stokrotnie mu to wynagrodzić.
Na co dzień odróżnia się od innych dużym poczuciem humoru, którym zjednuje sobie przyjaciół. W przyjaźni stawia na jakość a nie ilość. Ma zazwyczaj jednego sprawdzonego przyjaciela, któremu w pełni ufa. Nie ma większych problemów ze zdrowiem. Zdrowia można jej tylko pozazdrościć.

Ostatnie komentarze dla imienia: Agata

Brak komentarzy.

komentarze

Zobacz komentarze dla innych imion

opis zgadza się co do opisu mojej osoby
Wszystko sie zgadza;d
Super interpretacja mojego imienia. Wszystko się zgadza co do...
no moje zycie nigdy nudne nie bylo ;d
Racja mam powodzenie u kobiet ale nie szukam przelotnych...
Wszystko się zgadza, na pozór wyglądam jak obrażona osoba o...
Myślę o takim imieniu dla mojej córki - ładne?
Interesująca interpretacja - Adrian to mój syn i rzeczywiści...
facebook