Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Abdiasz

Imię to nosił je jeden z dwunastu proroków m.in. prorok Abdiasz. Według stanu na 17 stycznia 2015 r. imię to miało w Polsce 5 nadań. 

Cechy osoby noszącej imię Abdiasz

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
sługa Jahwe
Główne cechy
opanowanie, spokój
Predyspozycje zawodowe
naukowiec, prawnik, polityk, prezes, dyrektor
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
biały
Imieniny obchodzi
4 marca, 10 grudnia

Człowiek o tym imieniu jest tradycjonalistą. Posiada wysoki stopień kultury osobistej. Cechuje go tzw. stoicki spokój. Trudno wyprowadzić go z równowagi. Nie przywiązuje wagi do spraw przyziemnych. Kieruje się raczej wzniosłymi ideałami. 
Abdiasz w pracy zawodowej sprawdzi się w zawodach w których wymaganą umiejętnością jest odporność na stres. Często piętnuje on wysokie, odpowiedzialne stanowiska.
W miłości jest wiernie oddany swojej partnerce. Szuka kobiety uczciwej i lojalnej wobec niego. Poszukuje żony, niekoniecznie mieszczącej się w ówczesnym kanonie piękna. Poszukuje towarzyszki z którą mógłby spędzić resztę życia. Nie interesują go przelotne relacje. Jest tradycjonalistą dlatego w jego przekonaniu to mężczyzna jest głowa rodziny, powinien zarabiać na rodzinę. Natomiast kobieta powinna zajmować się domem i opiekować potomstwem. Kłótnie w związku rozwiązuje z głową w sposób racjonalny, dzięki swojemu opanowaniu i spokojowi.
W przyjaźni jest oddanym kumplem, któremu można zaufać. Natomiast z natury jest dość melancholijny, dlatego też ma niewiele przyjaciół.
Mężczyzna ten powinien dbać o swoje zdrowie. Ma skłonności do chorób układu moczowego.


Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane