Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Adam

Zdrobnienia: Adaś, Adaśko, Adamek, Adamiec, Adasio, Adi, Adiś

Imię Adam pojawia się w wielu kulturach i nie można jednoznacznie określić jego pochodzenia. W języku hebrajskim oznacza ziemię, sumeryjskim ojca, a w arabskim czynność łączenia się. Według przekazów biblijnych Adam to pierwszy człowiek, jakiego stworzył Bóg. Adam to mężczyzna opanowany, silny i niezależny. Lubi proste rozwiązania i zawsze wykonuje polecone mu zadania. Adam to człowiek skomplikowany, z którym czasami ciężko znaleźć wspólny język. Adam szczerze okazuje swoje emocje i mówi co myśl, przez co może zostać źle odebrany. Adam jest świetnym kolegą, zabawnym towarzyszem imprez i czułym partnerem.

Cechy osoby noszącej imię Adam

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
występuje w wielu językach oraz w Biblii
Znaczenie
pierwszy człowiek stworzony przez Boga
Główne cechy
pracowity, towarzyski
Predyspozycje zawodowe
sprzedawca, prawnik
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
6 kwietnia, 16 maja, 12 czerwca, 9 września, oraz 12 i 24 grudnia

Rodzina i związki
Adam nie jest typem uwodziciela, ale swoją partnerkę i rodzinę darzy ogromną miłością oraz czułością. Zdarza mu się być typowym samcem, który narzuca swoje zdanie pozostałym domownikom. Adam postrzega świat przez pryzmat zdrowego rozsądku, a nie emocji. Kieruje się logiką i w wielu przypadkach kalkuluje to, które działanie przyniesie mu więcej korzyści. Adam lubi porządek w domu i lubi być chwalony.

W towarzystwie
Adam jest mężczyzną dość wymagającym i surowym, przez co potoczenie może go odbierać jako egoistę. Adam potrafi wbić szpilę, ale jednocześnie umie przyznać się do popełnionych błędów. Ten mężczyzna nie lubi porażek i każdą z nich bardzo zawsze bierze do siebie. Mężczyzna o tym imieniu skrupulatnie dobiera sobie towarzystwo i lubi mieć wokół siebie osoby inteligentne oraz ambitne. Adam umie się bawić i jest bardzo lubiany. Na Adama zawsze można liczyć, jest pomocny i umie rozbawić towarzystwo.

W pracy
Adam wystaje twarde wartości i zawsze kieruje się zasadami, także w pracy. Ten mężczyzna najlepiej czuje się w wolnych zawodach, w których nie musi postępować według sztywnych ram. Adam ceni sobie proste rozwiązania. Lubi stosować manipulację, dzięki której podwładni robią to, co on im nakaże. Adam wykonuje wszystkie zadania z dużym zaangażowaniem. Za nim zawsze można polegać, zapytać, poprosić o pomoc oraz poradę.

Przysłowia od imienia Adam
Gdy w dzień Adama i Ewy mróz i pięknie, zima wcześnie pęknie
Znani imiennicy
Adam Asnyk - poeta, Adam Mickiewicz - wieszcz narodowy, Adam Naruszewicz - historyk i poeta
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Adam, włoski - Adamo, hiszpański - Adán, rosyjski - Адам, arabski - Adam

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane