Sobota, 02 grudnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Adam

Zdrobnienia: Adaś, Adams, Adasiula, Adasiek, Adamko, Adamix, Adamek, Adamosik, Adańcio, Adamsky, Adik, Adamiec, Adamito, Adaniu, Adaniulek, Adi, Adamicho, Adaśko, Adamuś, Adamo, Adasiu, Adaś, Adasieczek, Adameo, Adaszko, Adamczeski, Adamidło, Adasio, Adamski, Adcio, Adamuszka, Adek, Adamcio, Adamś, Adameno, Adamsko, Adaniek, Adamos, Adasiątko, Adanio, Adamuszek, Adaszek, Adasieniek, Adamini, Adasiunio, Adamus, Adamina

Imię "Adam" pochodzi z hebrajskiego słowa "אָדָם" (transkrypcja: "adam"), które oznacza "człowieka" lub "człowieczeństwo". Mężczyzna noszący imię Adam jest zazwyczaj pełen życia, energii i entuzjazmu. Ma silną osobowość, jest zdecydowany i aktywny. Ma zdolności przywódcze i potrafi inspirować innych do działania. Jest ambitny i dąży do osiągnięcia swoich celów.

Cechy osoby noszącej imię Adam

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
człowiek
Główne cechy
męstwo, siła, odpowiedzialność, lojalność, zdolność do przewodzenia
Predyspozycje zawodowe
Inżynier oprogramowania, grafik komputerowy
Szczęśliwy kolor
żółty
Imieniny obchodzi
24 i 26 grudnia

Imienia Adam można doszukać się w wielu źródłach, najczęściej jednak uznaje się, że ma ono podłoże biblijne. Adam ukazany jest jako pierwszy człowiek, który został stworzony przez Boga, który wraz ze swoją żoną Ewą zapoczątkował rozwój ludzkości. W języku hebrajskim imię to tłumaczone jest właśnie jako „człowiek”. W Polsce imię Adam zaczęło być stosowane pod koniec XII wieku i do dnia dzisiejszego nie straciło na popularności.

Choć dzięki cechom charakteru, takim jak takim jak samodyscyplina i wytrwałość w dążeniu do celu Adam wydaje się być pracownikiem idealnym, jego osobowość może być przyczyną wielu konfliktów w relacjach z przełożonymi. Adam jest bowiem w swoich działaniach bardzo subiektywny i nie potrafi postawić się w miejscu drugiej osoby. Jego konserwatywne poglądy i nieopanowana sztuka dyplomacji sprawiają, że w nie jest w stanie zagrzać dłużej miejsca w żadnej organizacji. Adam wybiera zatem często wolne zawody, które pozwalają mu w pełni realizować własne pomysły, nie ograniczają go i dają mu poczucie niezależności. Świetnie sprawdzi się w kierunkach medycznych, a także jako architekt, wojskowy oraz sprzedawca. Wrodzona przedsiębiorczość, systematyczność i pewność siebie pozwolą mu z łatwością realizować zamierzone cele. Adam pomimo swoich trudności do współpracy z innymi osobami, potrafi być osobą lubianą i cieszącą się szacunkiem wśród partnerów biznesowych i znajomych osób z branży.

Adam cieszy się powodzeniem wśród kobiet ze względu na swój urok osobisty i pewność siebie. Pomimo dużego zainteresowania ze strony płci przeciwnej, poszukuje jednak partnerki, która będzie przejawiała podobne wartości co on. Jest nastawiony na budowanie długotrwałych relacji, nie interesują go raczej przelotne znajomości. W życiu rodzinnym Adam będzie stanowił przykładny wzór męża, ojca i głowy rodziny. Jest osobą o tradycyjnych poglądach, dlatego stanie na głowie, aby zapewnić dobrobyt swoim bliskim i zapobiec rozłamowi rodziny. Adam jest przykładem mężczyzny o prostolinijnym umyśle, dla którego wszystko w uczuciach jest czarno białe. Wybranka, która oczekuje partnera o duszy romantyka może być zatem mocno rozczarowana relacją. Kobieta, która jednak wejdzie w związek z Adamem w dłuższej perspektywie czasu nie będzie czuła żalu, ponieważ Adam jest typem mężczyzny z zasadami, wiernym, kochającym i nieskłonnym do zdrad. Potrafi przyznać się błędu, choć przychodzi mu to z trudnością.

Mężczyzna o imieniu Adam posiada sztywne poglądy, które mogą powodować konflikty w komunikacji z innymi. Z tego powodu inne osoby mogą trzymać się na dystans. Trudno jest zdobyć jego zaufanie, dlatego jest osobą skrytą i tajemniczą. Pomimo, że nawiązanie bliższej relacji wymaga w jego przypadku wiele wysiłku i czasu, Adam dla przyjaciół jest osobą bardzo pomocną i lojalną. Nigdy nie zawiedzie i zawsze można liczyć na jego pomocną dłoń. Jest słowny, nie wyjawia sekretów, a ponadto jest osobą obdarzoną dużym poczuciem humoru. Bliscy uwielbiają jego towarzystwo i trudno jest im się powstrzymywać od śmiechu podczas wspólnych spotkań. Pomimo pozornej surowości jaką okazuje, Adam jest w rzeczywistości sympatycznym człowiekiem, w którego towarzystwie można się świetnie bawić. Znajomości, które zawiera potrafią przetrwać przez długie lata, dlatego nie warto na początku zrażać się do trudnego charakteru Adama lecz pozwolić mu zaprezentować swoje drugie oblicze.

  • Imieniny Adama: 6 kwietnia, 16 maja, 12 czerwca, 9 września, 12 grudnia, 24 grudnia.

  • Patroni Adama: Adam - biblijny pierwszy człowiek.

  • Odmiany imienia Adam: Adaś, Adamuś, Adamek, Adasiek.

  • Znane osoby o imieniu Adam: Adam Mickiewicz (poeta), Adam Małysz (skoczek narciarski i kierowca rajdowy), Adam Asnyk (poeta).

  • Przysłowia z imieniem Adam: „Gdy w dzień Adama i Ewy mróz i pięknie, zima wcześnie pęknie", „Na Adama Ewy czas przyszyć cholewy".

Przysłowia od imienia Adam
Każdy Adam swoje obiady gotuje
Znani imiennicy
Adam Lambert - amerykański wokalista, Adam Smith - szkocki ekonomista i filozof, Adam Sandler - amerykański aktor, Adam Małysz - polski skoczek narciarski, Adam Nawałka - były polski piłkarz, trener piłkarski
Formy obcojęzyczne
włoski - Adamo, hiszpański - Adán

Ostatnie komentarze

adam
Imię męskie Adam pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza "człowiek" lub "stworzony z ziemi". Jest to jedno z najstarszych imion w historii i jest znane z Biblii, gdzie Adam był pierwszym człowiekiem stworzonym przez Boga.
Osoby noszące imię Adam często są ambitne, pracowite i energiczne. Są zdecydowane, pewne siebie i mają silny charakter. Mają tendencję do bycia przywódcami i dobrze radzą sobie w sytuacjach wymagających podejmowania decyzji. Są też zazwyczaj lojalne i oddane swoim bliskim.
Dzięki swojej inteligencji i zdolnościom analitycznym, Adam może doskonale radzić sobie w zawodach wymagających logicznego myślenia, takich jak naukowcy, inżynierowie, informatycy, matematycy czy architekci. Są również często widziani jako przedsiębiorcy, ponieważ mają odpowiednią determinację i umiejętności organizacyjne.
Imieniny Adama obchodzone są 24 grudnia, czyli w wigilię Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, który dodaje jeszcze większego znaczenia temu już w sobie ważnemu imieniu.
Podsumowując, imię Adam oznacza "człowiek" i jest związane z pierwszym człowiekiem stworzonym przez Boga. Osoby noszące to imię są zdecydowane, lojalne i ambitne, a ich predyspozycje zawodowe obejmują takie dziedziny jak nauka, inżynieria i biznes. Imieniny Adama obchodzone są 24 grudnia.
adam
Imię Adam ma hebrajskie pochodzenie i oznacza "człowiek" lub "stworzony z ziemi". Jest to imię biblijne, które nosił pierwszy człowiek na Ziemi według Księgi Rodzaju.
Adam to osoba o silnym charakterze, niezależna i pewna siebie. Jest ambitny, energiczny i zdecydowany, co sprawia, że często osiąga sukcesy w życiu. Jest również odpowiedzialny i troszczy się o innych, co czyni go dobrym przyjacielem i partnerem.
Osoby o imieniu Adam mają predyspozycje do wielu zawodów, szczególnie tych wymagających silnej woli i determinacji. Mogą odnaleźć się w branżach takich jak zarządzanie, finanse, nauka, inżynieria czy sport. Charakteryzują się również kreatywnością i umiejętnością rozwiązywania problemów, co sprawia, że często są też uzdolnione artystycznie.
Imieniny Adama obchodzone są 24 grudnia, co jest związane z postacią św. Adama, jednego z pierwszych męczenników chrześcijańskich. Jest to popularne imię w Polsce, a także w wielu innych krajach na świecie.
Adam
Większość znajomych mówi do mnie Adi.
adam
Racja mam powodzenie u kobiet ale nie szukam przelotnych znajomosci tylko tej jedynej

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Horoskop - tajemniczy przewodnik po naszym życiu

Horoskop - tajemniczy przewodnik po naszym życiu

Horoskop - wiara w przyszłość

Horoskop - wiara w przyszłość

Horoskop – co to takiego i dlaczego przyciąga tak dużą uwagę?

Horoskop – co to takiego i dlaczego przyciąga tak dużą uwagę?

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Ostatnio komentowane