Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Adela

Zdrobnienia: Adela: Adelcia, Adelka, Adelunia

Adela jest kobietą przebojową, która pragnie czerpać radość z życia pełnymi garściami. Z łatwością nawiązuje nowe kontakty i zjednuje sobie ludzi. Uwielbia poczucie satysfakcji jakie daje jej zwycięstwo, dlatego chętnie

Cechy osoby noszącej imię Adela

Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
szlachetność, uczciwość
Główne cechy
empatia, spokój, optymizm, zaradność
Predyspozycje zawodowe
psycholog, artystka, animator kultury
Szczęśliwa liczba
45
Szczęśliwy kolor
granatowy
Imieniny obchodzi
23 listopada, 24 grudnia

Adela to imię żeńskie o pochodzeniu germańskim, które w wolnym tłumaczeniu z tego języka oznacza „szlachetność" i charakteryzuje kobietę uczciwą, serdeczną o nieskazitelnym charakterze. Adela stanowi skróconą formę od imienia Adelajda. Do Polski imię to przywędrowało z Francji, gdzie oznaczało kobietę wysokiego pochodzenia, szlachetnie urodzoną. W ubiegłym wieku imię Adela było bardzo popularne, obecnie jednak bardzo rzadko nadaje się je dziewczynkom.

Adela kieruje się w swoim życiu determinacją, dzięki której z łatwością osiąga zamierzone przez siebie cele i zdobywa kolejne osiągnięcia. Z tego powodu często osiąga sukces w karierze zawodowej, piastując najwyższe stanowisko firmie, czy przekuwając swój sukces na uznanie i pozycję lidera w swojej branży. Jest kobietą świadomą swojej wartości, dlatego nie trudno jest jej podejmować ryzyko związane z inwestycją czy obraniem nowego kierunku działalności. Lubi piąć się na szczyt i stawać się doskonała w swojej profesji. Pragnie poszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin, dlatego często może pochwalić się wieloma dyplomami ze studiów czy zdobytymi certyfikatami. Lubi rywalizację, jednak jej ukierunkowanie na wygrywanie może powodować negatywny nastrój w przypadku odniesienia porażki. Pomimo, że posiada zdolności analityczne, z łatwością potrafi odnaleźć się także w zachodach wymagających kreatywności. Cechy takie jak zmysł artystyczny i wrażliwość na sztukę sprawiają, że osoby o tym imieniu są zazwyczaj wszechstronnie uzdolnione.

Serce Adeli nie jest łatwe to zdobycia i będzie wymagało od potencjalnego kandydata wiele wysiłku i sprytu. Ona sama przejawia w sobie cechy zdobywcy i nie lubi dostawać wszystkiego podanego na tacy, dlatego nie będzie zainteresowana mężczyzną, który się za nią ugania. Często obiektem jej uczuć są mężczyźni nieosiągalni, celebryci lub żonaci, dlatego zdarza się, że cierpi z powodu platonicznej miłości do kogoś z kim nie może być. Adela lubi również idealizować swoje wyobrażenia na temat związku, dlatego zderzenie z rzeczywistością bywa dla niej bardzo bolesne. To urodzona romantyczka, która marzy o tym, aby przeżyć miłosne uniesienie niczym z powieści lub telenoweli. Mężczyzna, któremu jednak uda się zdobyć jej serce i wejść w bliższą relację będzie zachwycony, ponieważ Adela dołoży wszelkich starań aby pielęgnować łączące ich uczucie i dbać, aby żar miłości prędko się nie wypalił. Pomimo ukierunkowania na karierę, rola pani domu nie będzie dla Adeli przykrym obowiązkiem lecz kolejnym polem do wykazania się i doskonalenia. To czyni ją doskonałym materiałem zarówno na żonę jak i matkę.

Do życia towarzyskiego Adeli nigdy nie zagląda nuda, ponieważ dzięki dużej dawce swojego optymizmu i zapału z łatwością nawiązuje nowe relacje, a także utrzymuje te dotychczasowe. Jest typem entuzjasty, który z łatwością zjednuje sobie innych. Osoby przebywające w towarzystwie Adeli zawsze czują się naładowani pozytywną energią i zyskują dobry nastój. Pomimo radości życia, Adela nie jest typem osoby, która łatwo ufa innym, dlatego większość znajomości opiera się na powierzchowności. Swoje prawdziwe ja odkrywa tylko przed nielicznymi. Adela posiada też wady, których jest w pełni świadoma i stara się je zwalczać. Niestety często bywa drażliwa, łatwo ulega zdenerwowaniu i nie znosi krytyki. Lubi także dopatrywać się drugiego dna, dlatego w relacjach z Adelą należy być ostrożnym, aby nie nadepnąć jej na odcisk. Jest bardzo pamiętliwa, dlatego raz nadszarpnięte zaufanie będzie niezwykle trudno odbudować.

  • Imieniny Adeli: 23 listopada, 24 grudnia.
  • Patroni Aeli: Święta Adela - założycielka żeńskiego klasztoru benedyktyńskiego w Pfalzel.
  • Odmiany imienia Adela: Adelcia, Adelka, Adelunia.
  • Znane osoby o imieniu Adela: Adela Dankowska (pilot szybowcowy), Adela Szwaja (malarka).
  • Przysłowia z imieniem: brak

Znani imiennicy
Adela Dankowska (pilot szybowcowy), Adela Szwaja (malarka)
Formy obcojęzyczne
Angielski: Adele, Francuski: Adèle, Portugalski: Adélia, Niemiecki: Adela, Holenderski: Adèle, Rosyjski: Адель

Ostatnie komentarze

Iwona
Super imiennik
Klaudia
Myślę o takim imieniu dla mojej córki - ładne?

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane