Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Adela

Adela jest kobietą przebojową, która pragnie czerpać radość z życia pełnymi garściami. Z łatwością nawiązuje nowe kontakty i zjednuje sobie ludzi. Uwielbia poczucie satysfakcji jakie daje jej zwycięstwo, dlatego chętnie podejmuje się nowych działań, dzięki którym może liczyć na sukces i doskonalić swój charakter. Drogę do celu wytycza wyłącznie na podstawie własnego zdania i nie robi niczego wbrew sobie. Posiada wszechstronny umysł, dzięki czemu potrafi odnaleźć się w różnych zawodach. Jej wrodzona skłonność do ryzyka może przynieść jej duże korzyści, ale również przerodzić się w niebezpieczeństwo, na przykład uzależnienie od hazardu. Adela jest osobą stałą w uczuciach i kiedy kogoś pokocha to nie rezygnuje łatwo, nawet kiedy uczucie to skazane jest na porażkę.

Cechy osoby noszącej imię Adela

Adela to imię żeńskie o pochodzeniu germańskim, które w wolnym tłumaczeniu z tego języka oznacza „szlachetność" i charakteryzuje kobietę uczciwą, serdeczną o nieskazitelnym charakterze. Adela stanowi skróconą formę od imienia Adelajda. Do Polski imię to przywędrowało z Francji, gdzie oznaczało kobietę wysokiego pochodzenia, szlachetnie urodzoną. W ubiegłym wieku imię Adela było bardzo popularne, obecnie jednak bardzo rzadko nadaje się je dziewczynkom.

Adela kieruje się w swoim życiu determinacją, dzięki której z łatwością osiąga zamierzone przez siebie cele i zdobywa kolejne osiągnięcia. Z tego powodu często osiąga sukces w karierze zawodowej, piastując najwyższe stanowisko firmie, czy przekuwając swój sukces na uznanie i pozycję lidera w swojej branży. Jest kobietą świadomą swojej wartości, dlatego nie trudno jest jej podejmować ryzyko związane z inwestycją czy obraniem nowego kierunku działalności. Lubi piąć się na szczyt i stawać się doskonała w swojej profesji. Pragnie poszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin, dlatego często może pochwalić się wieloma dyplomami ze studiów czy zdobytymi certyfikatami. Lubi rywalizację, jednak jej ukierunkowanie na wygrywanie może powodować negatywny nastrój w przypadku odniesienia porażki. Pomimo, że posiada zdolności analityczne, z łatwością potrafi odnaleźć się także w zachodach wymagających kreatywności. Cechy takie jak zmysł artystyczny i wrażliwość na sztukę sprawiają, że osoby o tym imieniu są zazwyczaj wszechstronnie uzdolnione.

Serce Adeli nie jest łatwe to zdobycia i będzie wymagało od potencjalnego kandydata wiele wysiłku i sprytu. Ona sama przejawia w sobie cechy zdobywcy i nie lubi dostawać wszystkiego podanego na tacy, dlatego nie będzie zainteresowana mężczyzną, który się za nią ugania. Często obiektem jej uczuć są mężczyźni nieosiągalni, celebryci lub żonaci, dlatego zdarza się, że cierpi z powodu platonicznej miłości do kogoś z kim nie może być. Adela lubi również idealizować swoje wyobrażenia na temat związku, dlatego zderzenie z rzeczywistością bywa dla niej bardzo bolesne. To urodzona romantyczka, która marzy o tym, aby przeżyć miłosne uniesienie niczym z powieści lub telenoweli. Mężczyzna, któremu jednak uda się zdobyć jej serce i wejść w bliższą relację będzie zachwycony, ponieważ Adela dołoży wszelkich starań aby pielęgnować łączące ich uczucie i dbać, aby żar miłości prędko się nie wypalił. Pomimo ukierunkowania na karierę, rola pani domu nie będzie dla Adeli przykrym obowiązkiem lecz kolejnym polem do wykazania się i doskonalenia. To czyni ją doskonałym materiałem zarówno na żonę jak i matkę.

Do życia towarzyskiego Adeli nigdy nie zagląda nuda, ponieważ dzięki dużej dawce swojego optymizmu i zapału z łatwością nawiązuje nowe relacje, a także utrzymuje te dotychczasowe. Jest typem entuzjasty, który z łatwością zjednuje sobie innych. Osoby przebywające w towarzystwie Adeli zawsze czują się naładowani pozytywną energią i zyskują dobry nastój. Pomimo radości życia, Adela nie jest typem osoby, która łatwo ufa innym, dlatego większość znajomości opiera się na powierzchowności. Swoje prawdziwe ja odkrywa tylko przed nielicznymi. Adela posiada też wady, których jest w pełni świadoma i stara się je zwalczać. Niestety często bywa drażliwa, łatwo ulega zdenerwowaniu i nie znosi krytyki. Lubi także dopatrywać się drugiego dna, dlatego w relacjach z Adelą należy być ostrożnym, aby nie nadepnąć jej na odcisk. Jest bardzo pamiętliwa, dlatego raz nadszarpnięte zaufanie będzie niezwykle trudno odbudować.

Imieniny Adeli: 23 listopada, 24 grudnia.
Patroni Aeli: Święta Adela - założycielka żeńskiego klasztoru benedyktyńskiego w Pfalzel.
Odmiany imienia Adela: Adelcia, Adelka, Adelunia.
Znane osoby o imieniu Adela: Adela Dankowska (pilot szybowcowy), Adela Szwaja (malarka).
Przysłowia z imieniem


Ostatnie komentarze

Iwona
Super imiennik
Klaudia
Myślę o takim imieniu dla mojej córki - ładne?

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane