Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Adolf

Zdrobnienia: Adolfik, Adolfek, Adolfuś

Adolf to mężczyzna o zdolnościach przywódczych, który charakteryzuje się błyskotliwością i inteligencją, dzięki czemu potrafi piąć się na sam szczyt. Świetnie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych, potrafi zachować

Cechy osoby noszącej imię Adolf

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
starogermańskie
Znaczenie
szlachetny wilk
Główne cechy
inteligentny, wszechstronnie uzdolniony, odwaga, predyspozycje przywódcze
Predyspozycje zawodowe
żołnierz, malarz
Szczęśliwa liczba
39
Szczęśliwy kolor
czerwony
Imieniny obchodzi
11 lutego, 13 lutego, 14 lutego, 17 kwietnia, 17 czerwca, 8 lipca, 21 sierpnia, 27 września, 16 grudnia

Adolfto imię męskie pochodzenia starogermańskiego, które pochodzi od słów "adal", czyli szlachetny oraz "wolf" oznaczającego wilka. Z połączenia tego wychodzi termin "szlachetny wilk". W przeszłości nadawano je chłopcom wywodzącym się ze szlachetnych rodów po to, aby wyrośli na silnych wojowników. Imię to było w ubiegłym wieku bardzo popularne w Polsce, obecnie jednak niezwykle rzadko nadaje się je chłopcom ponieważ od czasów II wojny światowej jest bardzo negatywne kojarzone z odpowiedzialnym za ludobójstwo Adolfem Hitlerem. W wielu krajach imię Adolf jest zakazane i urzędnicy odmawiają jego rejestracji.

Mężczyzna o imieniu Adolf jest niezwykle inteligentny i wszechstronnie uzdolniony. Posiada także odwagę i predyspozycje przywódcze, dzięki czemu jest urodzonym liderem. Dzięki umiejętności logicznego myślenia, z łatwością radzi sobie z rozwiązywaniem nawet trudnych i skomplikowanych problemów. Świetnie sprawdza się na stanowiskach kierowniczych, które wymagają zdolności do szybkiego i skutecznego podejmowania decyzji. Charakteryzuje się kreatywnością i pomysłowością, co w połączeniu z inteligencją daje mu dużą przewagę do formułowania strategii i planowania. Posiada intuicję, dzięki której potrafi wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Chętnie korzysta z porad innych i ceni sobie wskazówki osób bardziej doświadczonych, jednak decyzje podejmuje samodzielnie i nie ulega presji innych. Lubi rywalizację, dlatego szybko znudzi się na stanowisku, które nie daje mu perspektywy na awans i rozwój. Osoby o imieniu Adolf ze względu na swoje cechy przywódcze będą zainteresowane funkcjami kierowniczymi. Odnajdą również satysfakcję realizując się w karierze politycznej, wojskowej oraz policyjnej. Ze względu na częsty przejaw talentów artystycznych, sprawdzą się także świetnie z zawodach powiązanych ze sztuką.

Mężczyzna o imieniu Adolf potrafi zainteresować sobą kobiety, które szybko tracą dla niego głowę. Wie jak sprawić, aby kobieta w jego otoczeniu czuła się wyjątkowo. Potrafi być szarmancki, prawić komplementy i posiada nienaganne maniery. Pomimo, że może sprawiać wrażenie bawidamka, jest to mężczyzna bardzo wrażliwy, który bardzo łatwo traci głowę dla swojej wybranki i dba o jej potrzeby. Potrafi być wobec niej bardzo czuły i opiekuńczy. Pomimo tego, charakteryzuje się jednak dużą porywczością, dlatego związek z nimi pełen jest wzlotów i upadków. Adolf nie jest także skłonny do poświęcenia własnej kariery i planów dla swojej wybranki, dlatego ślub i zakładanie rodziny schodzą na dalszy plan. W związku najważniejsze dla Adolfa jest wzajemne zrozumienie, dlatego poszukuje osoby, która będzie nadawać na tych samych falach co on. Osoby o tym imieniu często prowadzą bardzo bogate życie seksualne. Jest to dla nich bardzo istotna sfera dla której przywiązują dużą wagę. Są doskonałymi kochankami i tego samego wymagają od swojej partnerki. To także typ zazdrośnika, który czuję się zagrożony, kiedy jego kobieta przebywa w towarzystwie innego mężczyzny. W skrajnych przypadkach zazdrość ta potrafi wręcz przerodzić się w obsesję.
Mężczyzna o imieniu Adolf jest duszą towarzystwa, która uwielbia być w centrum uwagi. Jest ekstrawertykiem, kochającym towarzystwo innych. Dzięki swojej otwartości łatwo nawiązuje nowe relacje i potrafi zjednywać sobie ludzi. Przyjaźń jest dla niego bardzo ważną wartością, dzięki czemu można na nim polegać i liczyć na jego pomoc. Jego wadą może być jednak wścibstwo. Adolf nadmiernie interesuje się życiem innych, przez co często posuwa się za daleko w swojej dociekliwości. Robi to jednak wyłącznie z czystej ciekawości, a nie po to aby zdobyte informacje wykorzystać przeciwko przyjaciołom, dlatego można mu to wybaczyć. Adolf lubi brylować w towarzystwie ludzi z wyższych sfer, dlatego często jest członkiem elitarnych klubów oraz posiada w swoim kręgu znajomych osoby o wysokiej pozycji społecznej.

  • Imieniny Adolfa: 11 lutego, 13 lutego, 14 lutego, 17 kwietnia, 17 czerwca, 8 lipca, 21 sierpnia, 27 września, 16 grudnia.
  • Patroni Adolfa: Adolf z Osnabrück - święty katolicki.
  • Odmiany imienia Adolf: Adolfik, Adolfek, Adolfuś.
  • Znane osoby o imieniu Adolf: Adolf Dygasiński (powieściopisarz), Adolf Dymsza (polski aktor kabaretowy), Adolf Eichmann (niemiecki funkcjonariusz nazistowski), Adolf Hitler (przywódca nazistowski i zbrodniarz wojenny).
  • Przysłowia z imieniem Adolf: brak.

Znani imiennicy
Adolfik, Adolfek, Adolfuś. Znane osoby o imieniu Adolf: Adolf Dygasiński (powieściopisarz), Adolf Dymsza (polski aktor kabaretowy), Adolf Eichmann (niemiecki funkcjonariusz nazistowski), Adolf Hitler (przywódca nazistowski i zbrodniarz wojenny)
Formy obcojęzyczne
włoski, hiszpański, portugalski - Adolfo, rosyjski - Адольф

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane