Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Adrian

Zdrobnienia: Adrianek. Adi, Adek, Adinek, Adriano. Adrunia, Adula

Imię Adrian wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza osobę pochodzą z miasta Adria. Adrian jest oazą spokoju i mężczyzną pełnym cierpliwości. Mężczyzna o tym imieniu ma bardzo flegmatyczny charakter i próżni szukać przygód w jego towarzystwie. Mimo że Adrian pracuje niezwykle powoli, każde zadanie wykonuje dokładnie i nie popełnia błahych błędów. Mężczyzna noszący to imię wyznaje twarde wartości tego szuka w innych osobach.

Cechy osoby noszącej imię Adrian

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
mieszkaniec miasta Hadria
Główne cechy
flegmatyczny, ambitny
Predyspozycje zawodowe
programista, naukowiec
Szczęśliwa liczba
2
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
9 stycznia, 4,5 i 23 marca, 7 czerwca, 8 i 9 lipca, 8 i 17 września oraz 2 grudnia

Rodzina i związki
Adrian jest niezwykle rodzinnym człowiekiem, który szuka miłości na całe życie. Ma jasno określone cele życiowe i zawsze dąży do ich realizacji. Adrian szuka kobiety, która będzie jego przeciwieństwem - duszą towarzystwa, która umie oczarować wszystkich przyjaciół. Ten mężczyzna nie jest zbyt wylewny i nie zawsze umie docenić wysiłki swojej wybranki. Adrian bardzo rzadko okazuje emocje, o głębszych uczuciach nie wspominając.

W towarzystwie
Adrian nie jest typem imprezowicza i nie ma zbyt wielu bliskich przyjaciół. Jego codzienne rozrywki ograniczają się do typowo domowych aktywności. Ten, kto zdobędzie zaufanie Adriana zyska w nim świetnego przyjaciela i powiernika. Adrian zawsze chętnie pomaga innym ludziom i robi to bezinteresownie. Adrian jest praktycznie bezkonfliktowy, ale zdarza mu się wybuchnąć, kiedy ma do czynienia z osobami niezdecydowanymi, lekceważącymi lub zbyt emocjonalnymi.

W pracy
Adrian nie jest tytanem pracy, ale zawsze angażuje się w powierzone zadania. Pracuje niezwykle powoli, ale dokładnie i efektywnie. Ten mężczyzna nie podejmuje nieprzemyślanych decyzji, a jego prace zawsze są perfekcyjne. Adrian nie potrzebuje rywalizacji i najlepiej czuje się wtedy, kiedy może pracować zamknięty w małym biurze bez towarzystwa. Mężczyzna o tym imieniu ma ogromną chęć nauki i nieustannie poszerza swoje horyzonty. 

Przysłowia od imienia Adrian
W większej bójce z Adriana zostanie mokra plama
Znani imiennicy
Hadrian cesarz rzymski, Adriano Celentano - śpiewak operowy, Adrian Braniecki - działacz
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki - Adrian, francuski - Adrien, włoski - Adriano, hiszpański - Adrián, rosyjski - Адриан

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane