Sobota, 02 grudnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Adrian

Zdrobnienia: Adrianek, Adi

Adrian jest mężczyzną wysoce inteligentnym, który stawia sobie wysokie wymagania zarówno na polu zawodowym jak i w życiu prywatnym. 

Cechy osoby noszącej imię Adrian

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba pochodzącą z miejscowości Adria
Główne cechy
flegmatyk, cierpliwy, opanowany, dokładny
Predyspozycje zawodowe
analityk danych, architekt, inżynier
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
pomarańczowy
Imieniny obchodzi
9 stycznia, 4 marca, 5 marca, 8 lipca, 9 lipca, 8 września

Imię Adrian wywodzi się z języka łacińskiego. W przeszłości oznaczało ono osobę pochodzącą z miejscowości Adria na północy Włoch, w rejonie Morza Adriatyckiego. Niegdyś imię to nosiło kilku słynnych cesarzy rzymskich. Do Polski dotarło pod koniec XII wieku.

Adrian jest osobą bardzo rozważną, dlatego każda decyzja, którą podejmuje jest dokładnie przemyślana pod względem plusów i minusów. Posiada osobowość flegmatyka, dlatego nie odnajdzie się w zawodach, które wymagają życia w ciągłym biegu. Ceni sobie spokój i stabilną posadę, która nie wywiera na nim działania pod jakąkolwiek presją. Działa powoli, ale z rozwagą, dzięki czemu rzadko popełnia błędy, a jego praca jest często lepszej jakości. Charakteryzuje go cierpliwość i opanowanie, a także dokładność. Często popada w perfekcjonizm, jednak udaje mu się wszystkie swoje projekty doprowadzić do końca. Jest systematyczny i dobrze zorganizowany, dzięki czemu przełożeni bardzo doceniają jego pracę. Adrian jest osobą, która uwielbia stale uczyć się nowych rzeczy i pogłębiać swoją wiedzę. Osoby o tym imieniu często posiadają wysoki stopień naukowy bądź mogą pochwalić się wieloma dyplomami ukończonych studiów. Nie znosi porażek i za każdym razem gdy ją poniesie zamyka się w sobie, ponieważ trudno jest mu przyznać się do błędu.

Miłość stanowi dla Adriana niezwykle ważną wartości, jednak nie decyduje się szybko na poważne deklaracje. Poszukuje partnerki, która wykaże się równie wysokim poziomem inteligencji co on, będzie błyskotliwa i towarzyska, aby obowiązek prowadzenia dyskusji na spotkaniach ze znajomymi spadł na nią. Adrian jest bowiem osobą bardzo nieśmiałą, która rzadko zabiera głos i woli pozostać słuchaczem. Nie należy również do osób wylewnych. Z trudem przychodzi mu mówienie o swoich uczuciach i emocjach, dlatego kobieta, która liczy na zapewnienia o miłości może niemiło się rozczarować. Adrian będzie za to bezgranicznie wierny i oddany, tego samego oczekując także od partnerki. Pragnie również, aby w związku oboje wspierali siebie nawzajem i przejawiali podobne wartości. Adrian potrafi zapewnić bliskiej osobie poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie śpieszy się jednak do zostania ojcem. Przeraża go wręcz myśl o posiadaniu energicznej, żywiołowej gromadki dzieci nad którymi nie byłoby mu łatwo zapanować.

Adrian nie należy do osób określanych mianem „duszy towarzystwa", głównie z racji swojej nieśmiałości i introwertycznej osobowości. Nie przepada za tłumem ludzi, głośnymi miejscami i gwarem. Wolne wieczory woli spędzać w zaciszu własnego domu, czytając rozwojowe książki bądź oglądając programy popularnonaukowe. Nie oznacza to jednak, że nie lubi ludzi i nie posiada przyjaciół. Przeciwnie! Co prawda nie może pochwalić się licznym gronem znajomych, jednak zamiast tego ma kilka bliskich osób, które zawsze mogą na niego liczyć. Adrian stawia na jakość zamiast na ilość również w kwestiach przyjaźni, dlatego osoby z jego kręgu mogą czuć się prawdziwymi szczęściarzami, ponieważ Adrian to oddany przyjaciel, którego niejeden mógłby pozazdrościć. Jest świetnym słuchaczem, dlatego doskonale zna potrzeby swoich bliskich i potrafi im pomóc w trudnej chwili. Jego wrodzona chęć niesienia dobra sprawia, że Adrian nigdy nie odmówi udzielenia pomocy i nikogo nie posądzi o złe intencje. Posiada także ugodowy charakter, dzięki któremu nie wszczyna konfliktów i potrafi załagodzić każdy spór. Nie lubi jednak niezdecydowania i zbytniego bujania w obłokach.

Imieniny Adriana: 9 stycznia, 4 marca, 5 marca, 8 lipca, 9 lipca, 8 września.
Patroni Adriana: Święty Hadrian - męczennik z Nikodemii, Święty Hadrian - męczennik z Cezarei Palestyńskiej.
Odmiany imienia Adrian: Adrianek, Adi.
Znane osoby o imieniu Adrian: Hadrian (cesarz rzymski w latach 117-138), Adrien Brody (amerykański aktor), Adriano Celentano (włoski piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny).
Przysłowia z imieniem Adrian: „W większej bójce z Adriana zostanie mokra plama"

Przysłowia od imienia Adrian
W większej bójce z Adriana zostanie mokra plama
Znani imiennicy
Hadrian (cesarz rzymski w latach 117-138), Adrien Brody (amerykański aktor), Adriano Celentano (włoski piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny)
Formy obcojęzyczne
Francuski: Adrien, Włoski: Adriano, Hiszpański: Adrián, Portugalski: Adrião, Rosyjski: Адриан, Holenderski: Adriaan

Ostatnie komentarze

Janina
Interesująca interpretacja - Adrian to mój syn i rzeczywiści sporo się zgadza :)

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Horoskop - tajemniczy przewodnik po naszym życiu

Horoskop - tajemniczy przewodnik po naszym życiu

Horoskop - wiara w przyszłość

Horoskop - wiara w przyszłość

Horoskop – co to takiego i dlaczego przyciąga tak dużą uwagę?

Horoskop – co to takiego i dlaczego przyciąga tak dużą uwagę?

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Ostatnio komentowane