Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Adrianna

Adrianna to kobieta o wysokim intelekcie i trudnym charakterze. Niektórzy mogą ją postrzegać jako zapatrzoną w siebie, lecz ona po prostu lubi dążyć do celu i nie ugina się pod presją otoczenia. Nie pozwala, aby emocje nią sterowały, a w trudnych sytuacjach odwołuje się do swojej wiedzy i doświadczenia. Dzięki temu rzadko popada w tarapaty, a jeżeli już jej się to przytrafi to umie z nich szybko wybrnąć. W swoim życiu stawia na karierę i własny rozwój. Nie znosi krytyki, ponieważ wszelkie jej zasługi okupione są ciężką pracą i nie lubi, kiedy ktoś podważa jej czyny. Lubi dążyć do ideału w każdym aspekcie życia, dlatego efekty jej pracy najczęściej są lepsze niż u innych. W miłości może być apodyktyczna, ale potrafi przejąć rolę głowy rodziny i zadbać o to, aby jej bliskim niczego nie brakowało.

Cechy osoby noszącej imię Adrianna

Adrianna jest żeńską formą łacińskiego imienia Adrian, które oznacza mieszkańca Adrii - miasta w północnej części Włoch. Po raz pierwszy imię to zostało użyte około 1350 roku.

Adrianna jest kobietą o ogromnej sile wewnętrznej, konsekwentną w realizacji swoich założeń. Nie boi się zawalczyć o swój cel, nawet wtedy, kiedy czeka ją trudna droga. W sytuacjach kryzysowych potrafi zachować zimną krew. Ze względu na to, że często stawia sobie wysoką poprzeczkę, zdarzają się jej potknięcia, jednak potrafi wyciągnąć z nich wnioski, aby nie powielać tych samych błędów w przyszłości. Osoby, które wejdą Adriannie w drogę, lepiej powinny mieć się na baczności. To kobieta pamiętliwa, która nawet po wielu latach potrafi żywić urazę. Adrianna wykazuje się ponadprzeciętną inteligencją, dlatego z powodzeniem osiąga kolejne cele. Kariera i pieniądze stanowią dla niej główne priorytety w wyborze drogi zawodowej. Wybiera zatem profesje, które umożliwiają pięcie się po kolejnych szczeblach. Dobrze sprawdza się jako kierownik, ponieważ potrafi załagodzić napięcie w zespole i rozwiązywać konflikty międzyludzkie. Świetnie poradzi sobie również w zawodach związanych z bankowością i obrotem dużej gotówki. Odpowiednim miejscem do pracy będą dla Adrianny raczej duże i prężnie działające korporacje, niż małe lokalne przedsiębiorstwa.

Adrianna jest kobietą dbającą o swój wygląd, dlatego łatwo potrafi zawrócić w głowach mężczyznom. Jej silny charakter sprawia jednak, że wielu z nich boi się wykonać ten pierwszy krok. Ona sama stawia jednak wysokie wymagania, dlatego jej wybrankiem zostanie tylko ten, który całkowicie zdobędzie jej serce. Adrianna jest typem osoby, który lubi mieć wszystko poukładane - także jeśli chodzi o życie jej bliskich. Osoba z którą wejdzie w związek może zatem się pożegnać z decyzyjnością, Adrianna już wszystko zaplanowała! Z jednej strony to wygodne - osoba taka nie musi martwić się o swoją przyszłość i sama podejmować decyzje. Mężczyźni, którzy lubią jednak być panami swojego losu będą czuli się w tym związku ograniczani, co będzie przyczyną nieustannych kłótni i nieporozumień. Adrianna nie jest też typem osoby, którą ciągnie do zakładania rodziny i wychowywania dzieci. Dla niej kariera jest na pierwszym miejscu i nie zrezygnuje z niej dla innych wartości. Potrafi być jednak dobrą panią domu i dbać o domowe obowiązki oraz w odpowiedni sposób przyjmować gości.

Adrianna nie przywiązuje zbytniej uwagi do nawiązywania trwałych więzi. Lubi towarzystwo ludzi, ale na krótki czas. Nie jest typem samotnika, dlatego lubi wychodzić z domu. Wspólna, dobra zabawa sprawia jej dużo przyjemności. Adrianna wprost uwielbia być w centrum uwagi. Bacznie obserwuje jakie wrażenie wywiera na innych. Nie lubi kiedy się ją ignoruje, dlatego czasami jej towarzystwo może zostać odebrane jako wręcz nachalne. Choć mogłoby się wydawać, że taki typ charakteru może zniechęcać innych i Adrianna nie ma wielu przyjaciół, jest zupełnie na odwrót. Osoby, które są stanie przezwyciężyć jej trudny charakter mogą czuć się prawdziwymi szczęściarzami mając taką osobę blisko siebie. Jej głowa pełna pomysłów oraz zdolności organizatorskie sprawiają, że w towarzystwie Adrianny nigdy nie można się nudzić. Wynajduje najlepsze rozrywki oraz zawsze ma ciekawe tematy do rozmów. Dzięki temu, że jest osobą bardzo inteligentną, ale nieulegającą emocjom, potrafi na chłodno ocenić sytuację i posłużyć dobrą radą. Silna postawa Adrianny wzbudza szacunek w jej otoczeniu.

Imieniny Adrianny: 9 stycznia, 4 marca, 5 marca, 23 marca, 7 czerwca, 8 lipca, 9 lipca, 8 września.
Patroni Adrianny: brak.
Odmiany imienia Adrianna: Ada, Adrianeczka, Adrianka, Adzik.
Znane osoby o imieniu Adrianna: Adrianna Biedrzyńska (polska aktorka), Adrianna Kalska (polska aktorka), Adriana Lima (brazylijska modelka).
Przysłowia z imieniem Adrianna: brak.


Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane