Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Afrodyta

Imię to związane jest z mitologią grecką. Afrodyta była boginią miłości, pożądania, płodności, piękna i kwiatów. Uchodziła za najpiękniejszą boginię mitologii. Zgodnie z wersją przedstawionych w mitach wyłoniła się z piany morskiej w okolicy Cypru. Dlatego też, Cypr stał się miejscem kultu bogini. Rzymską jej odpowiedniczką jest Wenus. 

Cechy osoby noszącej imię Afrodyta

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
piana
Główne cechy
opanowanie, spokój
Predyspozycje zawodowe
psycholog, parapsycholog, wróżbita, jasnowidz, teolog, zakonnica
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
lazur
Imieniny obchodzi
5 czerwca

Afrodyta to uchodzi za kobietę bardzo emocjonalną. Bywa wybuchowa, impulsywna, porywcza i niecierpliwa. Zanim pomyśli wpierw powie to co jej ślina na język przyniesie co często sprawia, że żałuje swoich wypowiedzi. Ma imponujące zdolności i dużą wyobraźnię. Jest obdarzona w bardzo wysokim stopniu kobiecą intuicja. 
Lubi interesować się sprawami nadziemnymi; tajemnymi i paranormalnymi. Dlatego też dobrze sprawdzi się w roli wróżki, jasnowidza, zakonnicy, teologa, parapsychologa, psychologa.
Jest lekkoduchem, stąd też ma niewielkie zdolności organizacyjne. Zazwyczaj robi wszystko na ostatnią chwilę co jest wielkim minusem w jej pracy. 
W miłości niestała w uczuciach. Jednak swojemu życiowemu partnerowi jest w stanie wiele poświęcić. Z natury jest bardzo romantyczna, czeka na księcia z bajki. Uchodzi za kobietę bardzo atrakcyjną i płodną. Najważniejsza dla niej w życiu jest miłość i macierzyństwo. Potrzebuje dużej dawki uczuć. 
Jest typem ekstrawertyczki, ma duże grono znajomych, bywa duszą towarzystwa. Potrafi poświęcić się dla innych za co jest ceniona.
Osoba o tym imieniu nie ma zazwyczaj poważniejszych dolegliwości zdrowotnych.


Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane