Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Albert

Zdrobnienia: Albercik, Albertuś, Albertunio, Alcio, Bercik, Bert

Imię Albert pochodzi z języka germańskiego i oznacza człowieka wysoko urodzonego lub szlachetnego. Albert wyróżnia się nieprzeciętną intuicją i rozwiniętą wyobraźnią. Mężczyzna o tym imieniu chce poznawać świat i w wielu kwestiach preferuje nieoczywiste rozwiązania. Alberta łatwo jest rozproszyć, ale zawsze nadrabia to szybkim tempem pracy. Ten mężczyzna nie lubi się nudzić. Albertowi trudno znaleźć prawdziwą miłość, ale bardzo lubo przebywać w gronie swoich przyjaciół.

Cechy osoby noszącej imię Albert

Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
osoba szlachetna, pochodząca z arystokracji
Główne cechy
inteligentny, spokojny
Predyspozycje zawodowe
sprzedawca,księgowy
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
brąz
Imieniny obchodzi
8 i 25 stycznia, 18 lutego, 8 i 23 kwietnia, 11 maja, 17 czerwca, 4 lipca, 24 sierpnia, 5,14,15 i 25 września, 22 października, 15, 24 i 25 listopada oraz 25 grudnia

Rodzina i związki
Albert ma nieco flegmatyczne podejście do kobiet, przez co często traci doskonałe okazje na poznanie dziewczyny. Mimo iż wokół niego zawsze kręcą się adoratorki, Albert nie wykazuje nimi większego zainteresowania. Albert jest doskonałym ojcem i opiekunem rodziny. Tego mężczyzny nie można uczynić pantoflem, bo buntuje się kiedy tylko czuje się osaczony przez partnerkę. Dom jest dla niego oazą, w której odpoczywa i spędza czas z najbliższymi.

W towarzystwie
Albert nie lubi być w centrum uwagi, ale zawsze chętnie spędza czas z kumplami oraz rodziną. Albert bywa nieśmiały i nieco zbyt delikatny, ale umie zawalczyć o swoje, kiedy jest taka konieczność. Ten mężczyzna umie dochować tajemnicy i zawsze wysłucha tego, kto ma problem i potrzebuje rady. Albert bardzo rzadko okazuje swoje emocje a przy tym ceni sobie długie dyskusje na tematy filozoficzne lub naukowe.

W pracy
Albert ma intuicję, której zazdroszczą mu wszyscy. Ma nieustanny głód wiedzy i najlepiej czuje się w otoczeniu osób, które podzielają jego zamiłowanie do filozofii. Albert nie boi się wyzwań i zadań niemożliwych do wykonania. Dzięki swojej inteligencji i analitycznemu umysłowi zawsze znajdzie rozwiązanie. Albert ceni sobie prac umysłową i raczej nie wybierze zawodu związanego z pracą fizyczną.

Przysłowia od imienia Albert
Wybierać się jak Albertus na wojnę
Znani imiennicy
Albert Einstein - fizyk, laureat Nagrody Nobla, Albert Camus - pisarz, Albert Uderzo - rysownik, Albert Warner - producent filmowy
Formy obcojęzyczne
angielski - Albert, niemiecki - Adalbrecht, francuski - Albert, hiszpański, włoski - Alberto, rosyjski - Альберт

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane