Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Aleksander

Zdrobnienia: Aleks, Ali, Alek,. Alik. Oluś, Olunio. Olinek. Olo. Oleczek

Imię Aleksander pochodzi z języka greckiego i oznacza obrońcę ludu. Aleksander bardzo lubi wygodne życie i pracuje po to, by spełniać swoje zachcianki. Ten mężczyzna wyróżnia się zdyscyplinowaniem i rozsądkiem, ale zdarza mu się powierzyć sprawy losowi. Aleksander ma intuicję do ludzi i umie dostosować się do każdej sytuacji. Ten mężczyzna ma instynkt opiekuna i zawsze stara się bronić swoich bliskich przed złem. Aleksander lubi spędzać czas w domu, z książką czy przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Cechy osoby noszącej imię Aleksander

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
greckie
Znaczenie
obrońca ludności
Główne cechy
zamknięty, wrażliwy
Predyspozycje zawodowe
lekarz, marketingowiec
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
11, 15 stycznia, 18, 26, 27 lutego, 10, 18, 20, 28 marca, 18, 22, 24 kwietnia, 3, 8, 16, 18, 20, 29 maja, 2, 4 czerwca, 10, 17 lipca, 11, 28, 30 sierpnia, 13, 21 września, 11, 22 października, 11, 23, 24 listopada oraz 12 grudnia

Rodzina i związki
Aleksander to mężczyzna, który przyciąga swoją niezależnością, ciepłem i czułością. Dom jest jego oazą, z której najchętniej nigdy by nie wychodził. Mężczyzna o tym imieniu nie jest typem uwodziciela, który szuka łóżkowych przygód. Aleksander szuka raczej ciepła i czułości, spychając intymność na drugi plan. Związek z Aleksandrem szybko przechodzi z fazy zauroczenia do przyzwyczajenia i przyjaźni. Mimo tego mężczyzna noszący to imię jest kochającym ojcem i wiernym partnerem.

W towarzystwie
Aleksander czasami pozuje na stanowczego, chociaż w rzeczywistości taki nie jest. Aleksander wykazuje opiekuńcze podejście także wobec swoich przyjaciół. Jest także niezwykle wrażliwy, przez co ma niewielu przyjaciół. Zdecydowanie więcej wokół niego koleżanek, które widzą w nim pocieszyciela i doradcę. Aleksander przejawia introwertyczne skłonności i zdarza mu się wybrać towarzystwo książki zamiast rodziny lub przyjaciół.

W pracy
Ten mężczyzna ma skłonności do bujania w obłokach, przez co często nie dostrzega szczegółów i odnosi porażki. Aleksander lubi czekać na to, co przyniesie mu los. Każde niepowodzenie jest dla Aleksandra ciosem. Ten mężczyzna lubi się uczyć nowych rzeczy, zwłaszcza tych powiązanych z jego hobby. 

Przysłowia od imienia Aleksander
Lepsza jest żyjąca mucha niż Aleksander Wielki w grobie
Znani imiennicy
Aleksander Wielki - władca starożytny, Aleksander Fredro - pisarz, Aleksander Puszkin - poeta rosyjski, Aleksander Kwaśniewski - prezydent Polski
Formy obcojęzyczne
angielski - Alexander, francuskim - Alexandre, niemiecki - Alexander, hiszpański - Alejandro, rosyjski - Александр

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane