Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Aleksandra

Imię jest żeńskim odpowiednikiem dla Aleksandra i wywodzi się z języka greckiego. Oznacza człowieka będącego obrońcą. Aleksandra jest niezwykle żywiołowa i ma mnóstwo pomysłów. Cechuje ją zaborczość, ale też ciężko się przy niej nudzić. Kobieta o tym imieniu szuka przygód i dąży do niezależności w każdym aspekcie życia. Kiedy jednak coś dzieje się nie po jej myśli, potrafi być bezwzględna.

Cechy osoby noszącej imię Aleksandra

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
obrońca
Główne cechy
niezależna, aktywna
Predyspozycje zawodowe
kierownik
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
15 stycznia, 8,26 i 27 lutego, 10,18,19,20 marca, 22 i 24 kwietnia, 3,15,18 maja, 2 czerwca, 10 i 17 lipca, 11 i 28 sierpnia, 13 września, 24 listopada i 12 grudnia

Związki i rodzina

Aleksandra darzy ogromną miłością. Przez swą zaborczość może sprawiać wrażenie, że robi ze swoich bliskich niewolników. Od dzieciństwa kształci u siebie zdolności przywódcze, dzięki czemu w dorosłym życiu będzie doskonałym kierownikiem i liderem. Kidy Aleksandra się zakocha, partner będzie musiał dotrzymać jej kroku, ale z pewnością nie będzie narzekał na nudę. Prawdziwe uczucie i obecność dobrego partnera będą w stanie okiełznać jej niekiedy rozchwiane emocje.


W towarzystwie
Aleksandrę charakteryzuje duża aktywność. Wszędzie jej pełno, ale jednocześnie czasami ciężko z nią wytrzymać. Lubi mieć wokół siebie ludzi o podobnej energii i poglądach. Aleksandra lubi towarzystwo, ale to ona zawsze podejmuje ostateczne decyzje. Nie można się z nią nudzić, jednak jej niecodzienne pomysły mogą ją pakować w kłopoty.


W pracy
Aleksandra kocha niezależność i wolność. Dobrze czuje się na kierowniczym stanowisku, a jej decyzje bywają nieprzewidywalne. Nie zawsze liczy się ze zdaniem współpracowników i lepiej nie podważać jej autorytetu. Praca z Aleksandrą to wyzwanie, ale też możliwość nauki niekonwencjonalnych metod. W pracy nie toleruje kombinowania i wymaga uczciwości.

Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Alexandra, włoski - Alessandra, hiszpański - Alejandra, rosyjski - Александра

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane