Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Alfred

Zdrobnienia: Al, Alfek, Alfi, Alfredo, Ali, Fred, Fredek, Freduś

Imię Alfred pochodzi z języka germańskiego i oznacza osobę, która udziela dobrych rad. Alfred mierzy wysoko i chce dużo osiągnąć. Każdy sukces zawodowy lub prywatny bardzo go cieszy i motywuje do dalszej pracy. Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się skromnością. Alfred jest wybredny i wykonuje tylko te zadania, które go naprawdę interesują, i które będą korzystne np. finansowo. Alfred jest z reguły bardzo spokojny i zrównoważony, ale umie pokazać upór i dążenie do celu za wszelką cenę. Ten mężczyzna ma trudności z relacjami damsko-męskimi i nie jest typem zdobywcy, który pierwszy okazuje zainteresowanie kobietą.

Cechy osoby noszącej imię Alfred

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
człowiek dający mądre rady
Główne cechy
zamknięty, inteligentny
Predyspozycje zawodowe
bankowiec, szkoleniowiec
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
14 i 15 sierpnia, 26 października oraz 14 grudnia

Rodzina i związki
Alfred jest niezwykle delikatny i boi się niepowodzeń miłosnych. Okazywanie uczuć i emocji stanowi dla niego dużą trudność, przez co niejednokrotnie miłość przechodzi mu koło nosa. Alfredowi z pewnością brak pewności siebie i spontaniczności. Serce Alfreda zdobędzie kobieta, która weźmie sprawy w swoje ręce i sama zrobi pierwszy krok. Mężczyzna o tym imieniu będzie wspaniałym ojcem i kochającym partnerem. Ten mężczyzna lubi spędzać czas w domu, który jest jego ulubionym miejscem na świecie.

W towarzystwie
Alfred jest introwertycznym typem, który najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Jest niezwykle życzliwy i uprzejmy, ale też zdarza mu się bujać w obłokach. Jeśli już przebywa w towarzystwie, wybiera na rozmówców tylko zaufane osoby. Alfred nie lubi być na świeczniku i unika tłocznych imprez z głośną muzyką.

W pracy
Alfred miewa wielkie plany, ale w wielu przypadkach na tych planach też się kończy. Mimo że potrafi ciężko pracować i jest szalenie inteligentny, potrzebuje dużej motywacji by rzeczywiście podjąć się działania. Alfred ma cechy człowieka, który chce zarobić jak najwięcej, ale jak najniższym kosztem własnym. Mężczyzna noszący to imię nie umie pracować pod presją i musi czuć, że ma dużą swobodę w działaniu. 

Znani imiennicy
Alfred Hitchcock - reżyser, Alfred Nobel - naukowiec, fundator nagrody jego imienia, Alfred Szklarski - pisarz
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski i niemiecki - Alfred, włoski, hiszpański - Alfredo, rosyjski Альфред

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane