Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Alfred

Według starej angielszczyzny imię to znaczyło: "ten, który radzi się elfów". Owe brytyjskie duchy przyrody charakteryzowały się wzmożoną aktywnością. Ukazywały się ludziom, radząc w jaki sposób mogą im pomóc ratować przyrodę przed jej zniszczeniem. W Szkocji postała na specjalne życzenie elfów wioska ekologiczna w Findhorn. Imię to było nadawane szamanom i czarownikom.

Cechy osoby noszącej imię Alfred

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
mądry jak Elf
Główne cechy
zdolności artystyczne
Predyspozycje zawodowe
przyrodnik, geograf, wróżbita, jasnowidz
Szczęśliwa liczba
12
Szczęśliwy kolor
zielony
Imieniny obchodzi
12 stycznia, 14 sierpnia, 30 sierpnia, 4 października, 28 października i 14 grudnia

Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się urokiem osobistym, stąd też przyciąga do siebie płeć piękną. Często jest otoczony wianuszkiem kobiet, które go adorują.
Niewątpliwe jego niedający się oprzeć urok osobisty bardzo pomaga mu w życiu zawodowym. Cechuje się dobrą intuicją. Swoją zadaną pracę wykonuje na sto procent. Chętnie podejmuje się działań niecodziennych. Interesuje się często wróżbiarstwem, siłami nadprzyrodzonymi. Lubi obcować blisko z naturą. Stąd też dobrze się odnajdzie w zawodach takich jak: wróżbita, jasnowidz, geograf, przyrodnik. 
W miłości jest oddanym partnerem. Mimo dużego zainteresowania ze strony kobiet wybiera tylko jedną, której będzie wierny. Osoby o imieniu Alfred są dobrymi rodzicami.
W przyjaźni jest uczciwy. Przyjaciele stanowią ważny element w jego życiu. Chętnie poznaje nowe osoby, nie ma problemów z nawiązywaniem kontaktów.


Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane