Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Amadeusz

Zdrobnienia: fiolet

Imię Amadeusz wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza człowieka kochanego przez Boga. Amadeusz to wybitny introwertyk, który wręcz unika towarzystwa. Mężczyzna o tym imieniu lubi pracować w swoim tempie i nie przepada za żadną rywalizacją. Ten człowiek raczej żyje z dnia na dzień i nie snuje wielkich planów na przyszłość. Amadeusz jest ostrożny i niełatwo zyskać jego zaufanie. Amadeusz skrywa w sobie ogromne pokłady czułości i zmysłowości, ale musi znaleźć odpowiednią partnerkę, by te emocje okazać.

Cechy osoby noszącej imię Amadeusz

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
człowiek kochający lub kochany przez Boga
Główne cechy
nieśmiały, dokładny
Predyspozycje zawodowe
muzyk, księgowy
Szczęśliwa liczba
9
Imieniny obchodzi
28 stycznia, 30 marca i 10 sierpnia

Rodzina i związki
Amadeusz jest w każdej dziedzinie żucia nieufny, także w sferze uczuć. Mimo tego dystansu bywa szalenie romantyczny. Amadeusz ceni sobie stałe i długie związki, ale często sam boi się zagadać do interesującej go kobiety. Mężczyzna o tym imieniu świetnie czuje się w roli ojca i opiekuna rodziny. Amadeusz uwielbia kontakt z naturą oraz kulturą i do tego samego zachęca swoją rodzinę oraz przyjaciół.

W towarzystwie
Amadeusz jest idealistą, który jest gotowy poświęcić wiele w obronie wyznawanych przez siebie wartości. Jest pasjonatem muzyki oraz sztuki i mimo swojej introwertycznej osobowości chętnie przebywa wśród osób o podobnych zainteresowaniach. Amadeusz nie lubi nowości ani niespodzianek, a najchętniej sięga po rozwiązania, które już dobrze zna. Amadeusz unika konfliktowych sytuacji.

W pracy
Amadeusz jest tak skryty, że nieśmiałość utrudnia mu wykonywanie wielu zadań, także tych zawodowych. Przez to, że unika rywalizacji, nie ma możliwości do wykazania się ani awansowania. Amadeusz wyróżnia się doskonałą pamięcią, ale brak mu inicjatywy. Zdarza mu się zrezygnować z wykonywania zadania z połowie drogi. Amadeusz to urodzony analityk, który mógłby całe dnie spędzać na czytaniu raportów i tabelek.

Przysłowia od imienia Amadeusz
Adzik, Amadeuszek, Amadek, Amadeo, Amadik, Amadzik, Ami, Amuś
Znani imiennicy
Amadeo Avogadro - włoski fizyk, Amadeo Modigliani - malarz, Wolfgang Amadeusz Mozart - kompozytor i pianista
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski i niemiecki - Amadeus, hiszpański i włoski - Amadeo

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane