Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Antoni

Zdrobnienia: Antek, Anteczek, Antoś, Antol, Anton, Antonio, Tolek, Tonio, Tosiek

Imię Antoni wywodzi się z języka łacińskiego, od nazwy rodu Antoniuszy i oznacza człowieka wybitnego lub doskonałego. Antoni nie jest wybitnie stanowczy, ale potrafi konsekwentnie dążyć do realizacji swoich planów. Ten mężczyzna nie jest typem szalonego imprezowicza, ale zawsze można na nim polegać. Antoni nie czuje się dobrze, kiedy musi wykonać coś pod presją czasu lub pod naciskiem przełożonych. Mężczyzna noszący to imię nie zawsze umie powiedzieć głośno czego chce, przez co wiele jego myśli pozostaje w sferze domysłów. Antoni częściej kieruje się intuicją niż rozsądkiem.

Cechy osoby noszącej imię Antoni

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
człowiek doskonały
Główne cechy
nieśmiały, wyrozumiały
Predyspozycje zawodowe
prawnik, instruktor
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
9, 12, 17 i 19 stycznia, 6, 7 i 28 lutego, 1 i 28 marca, 3, 4 i 10 kwietnia, 2, 3, 10, 13 i 16 maja, 7, 12, 13 i 14 czerwca, 1, 5, 7, 10 i 24 lipca, 3, 5, 7 i 24 sierpnia, 3, 24 i 30 września, 17, 24, 27 i 31 października, 7 listopada oraz 7 i 28 grudnia

Rodzina i związki
Antoni jest wierny, odpowiedzialny oraz opiekuńczy. Ten mężczyzna analizuje sytuacje i w momencie, kiedy jego decyzja będzie niosła poważne konsekwencje, ociąga się z jej podjęciem. Antoni jest dość skryty, przez co miewa trudności z nawiązywaniem relacji z kobietami. Kobieta, która trafi do serca Antoniego zyska ciepłego i czułego męża, który wspaniale odnajdzie się w roli ojca oraz pana domu.

W towarzystwie
Antoni nie jest duszą towarzystwa, ale lubi przebywać między ludźmi. Zdarza mu się być niezdecydowanym i zagubionym, a od znajomych czasem zbyt wiele oczekuje. Ten mężczyzna ma nosa do ludzi i wokół siebie trzyma tylko zaufanych przyjaciół. Antoni potrafi wysłuchać, doradzić i zawsze można liczyć na jego pomoc.

W pracy
Antoni angażuje się w zawodowe obowiązki, ale robi to na spokojnie. Jest daleki od brania udziału w wyścigu szczurów i raczej stara się powoli, ale konsekwentnie budować swój sukces. Mężczyzna o tym imieniu ma doskonałą pamięć, w tym pamięć do twarzy. Antoni nie lubi podejmować poważnych decyzji i nie lubi ulegać naciskom osób trzecich. Antoni nie załamuje się w wyniku niepowodzeń.

Znani imiennicy
Antonio Banderas, Antoni czechow - pisarz, sir Anthony Hopkins - aktor, Anthony Kiedis - wokalista, Antoise de Saint-Exupéry - pisarz, Antonio Vivaldi - kompozytor
Formy obcojęzyczne
angielski - Anthony, niemiecki Anton, włoski Antonio, francuski Antoine, rosyjski - Антон(ий)

Ostatnie komentarze

Antini
Imię męskie Antoni pochodzi od łacińskiego imienia Antonius, które z kolei wywodzi się od greckiego imienia Anthony. Antoni jest jednym z najstarszych imion chrześcijańskich, a jego popularność wynika przede wszystkim z kultu św. Antoniego.
Imię Antoni oznacza "cenny", "cenny skarb" lub "nienaganny". Osoby noszące to imię często są szczere, odpowiedzialne i lojalne. Są zwykle bardzo poukładane, uważne i miłe w kontakcie z innymi. Mają także tendencję do bycia niezależnymi, ambitnymi i upartymi. Cechują się siłą wewnętrzną i stanowczością, co czyni je liderami.
Jeśli chodzi o predyspozycje zawodowe, Antoni często wybiera zawody, w których może wykorzystać swoją inteligencję i zdolności organizacyjne. Mogą być oni dobrymi menedżerami, prawnikami, nauczycielami, inżynierami lub politykami. Są również utalentowani w dziedzinach artystycznych, takich jak muzyka, malarstwo lub aktorstwo.
Imieniny Antoniego obchodzone są w dniu 13 czerwca, ku czci św. Antoniego z Padwy, franciszkanina i doktora Kościoła. Święty ten jest szczególnie czczony jako patron młodzieży, pośrednik w znalezieniu dobrego męża lub żony oraz stróż rodzin.
Podsumowując, imię Antoni ma wartościowe znaczenie, i osoby noszące to imię często charakteryzują się uczciwością, odpowiedzialnością i lojalnością. Mają predyspozycje do wielu różnych zawodów, a ich imieniny obchodzone są 13 czerwca.
Joanna
Mój syn Antoni jest człowiekiem niezwykle ambitnym.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane