Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Antoni

Zdrobnienia: Antek, Anteczek, Antoś, Antol, Anton, Antonio, Tolek, Tonio, Tosiek

Imię Antoni wywodzi się z języka łacińskiego, od nazwy rodu Antoniuszy i oznacza człowieka wybitnego lub doskonałego. Antoni nie jest wybitnie stanowczy, ale potrafi konsekwentnie dążyć do realizacji swoich planów. Ten mężczyzna nie jest typem szalonego imprezowicza, ale zawsze można na nim polegać. Antoni nie czuje się dobrze, kiedy musi wykonać coś pod presją czasu lub pod naciskiem przełożonych. Mężczyzna noszący to imię nie zawsze umie powiedzieć głośno czego chce, przez co wiele jego myśli pozostaje w sferze domysłów. Antoni częściej kieruje się intuicją niż rozsądkiem.

Cechy osoby noszącej imię Antoni

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
człowiek doskonały
Główne cechy
nieśmiały, wyrozumiały
Predyspozycje zawodowe
prawnik, instruktor
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
9, 12, 17 i 19 stycznia, 6, 7 i 28 lutego, 1 i 28 marca, 3, 4 i 10 kwietnia, 2, 3, 10, 13 i 16 maja, 7, 12, 13 i 14 czerwca, 1, 5, 7, 10 i 24 lipca, 3, 5, 7 i 24 sierpnia, 3, 24 i 30 września, 17, 24, 27 i 31 października, 7 listopada oraz 7 i 28 grudnia

Rodzina i związki
Antoni jest wierny, odpowiedzialny oraz opiekuńczy. Ten mężczyzna analizuje sytuacje i w momencie, kiedy jego decyzja będzie niosła poważne konsekwencje, ociąga się z jej podjęciem. Antoni jest dość skryty, przez co miewa trudności z nawiązywaniem relacji z kobietami. Kobieta, która trafi do serca Antoniego zyska ciepłego i czułego męża, który wspaniale odnajdzie się w roli ojca oraz pana domu.

W towarzystwie
Antoni nie jest duszą towarzystwa, ale lubi przebywać między ludźmi. Zdarza mu się być niezdecydowanym i zagubionym, a od znajomych czasem zbyt wiele oczekuje. Ten mężczyzna ma nosa do ludzi i wokół siebie trzyma tylko zaufanych przyjaciół. Antoni potrafi wysłuchać, doradzić i zawsze można liczyć na jego pomoc.

W pracy
Antoni angażuje się w zawodowe obowiązki, ale robi to na spokojnie. Jest daleki od brania udziału w wyścigu szczurów i raczej stara się powoli, ale konsekwentnie budować swój sukces. Mężczyzna o tym imieniu ma doskonałą pamięć, w tym pamięć do twarzy. Antoni nie lubi podejmować poważnych decyzji i nie lubi ulegać naciskom osób trzecich. Antoni nie załamuje się w wyniku niepowodzeń.

Znani imiennicy
Antonio Banderas, Antoni czechow - pisarz, sir Anthony Hopkins - aktor, Anthony Kiedis - wokalista, Antoise de Saint-Exupéry - pisarz, Antonio Vivaldi - kompozytor
Formy obcojęzyczne
angielski - Anthony, niemiecki Anton, włoski Antonio, francuski Antoine, rosyjski - Антон(ий)

Ostatnie komentarze

Joanna
Mój syn Antoni jest człowiekiem niezwykle ambitnym.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane