Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Antonina

Zdrobnienia: Tosia, Antosia

Imię Antonina to żeński odpowiednik dla Antoniego i oznacza osobę wybitną i wspaniałą. Antonina ceni sobie poczucie bezpieczeństwa, która osiąga poprzez pracę i spokojne życie. Rzadko ryzykuje i raczej nie wybiera niesprawdzonych rozwiązań. Antonina jest świetnie zorganizowana, a do powierzonych zadań podchodzi sumiennie. Łatwo nawiązuje przyjaźnie i zawsze kręci się wokół niej dużo ludzi, ale doskonale czuje się także spędzając czas samotnie.

 

Cechy osoby noszącej imię Antonina

Pochodzenie
rzymskie
Znaczenie
wspaniała
Główne cechy
oddana, nie lubiąca zmian
Predyspozycje zawodowe
przewodnik, instruktor
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
błękit
Imieniny obchodzi
9,12 i 17 stycznia, 6,7, i 28 lutego, 1 i 28 marca, 2,3,4 i 10 maja, 12,13,14 czerwca, 5,7,24 sierpnia, 3 września, 24,27 i 31 października, 7 listopada i 28 grudnia

Związki i rodzina

Antonina jest czuła i łatwo jej okazać bliskość. Jest kobieca i subtelna, co dodatkowo przyciąga do niej mężczyzn. Jest stała w uczuciach i świetnie odnajduje się w trwałych związkach. Antonina często rezygnuje z kariery na rzeczy rodziny i budowania ogniska domowego. Opiekę nad dziećmi traktuje jako substytut niespełnionej kariery zawodowej. W sytuacji, kiedy Antonina pracuje zawodowo, częściej wybiera samotność.

 

W towarzystwie
Antoninę cechuje niepoprawny optymizm i naiwność. W każdym widzi dobro i nie zauważa, że nie każdy jest tak uczciwy jak ona. Antonina jest szczera, ale nie do bólu, przez do łatwo jej utrzymać dobre relacje z bliskimi. Potrafi utrzymać dawne przyjaźnie nawet wtedy, kiedy osiągnie sukces i zmieni się jej status społeczny i materialny. Bywa bezinteresowna w stosunku do każdego, ale nie do tego, kto wcześniej zawiódł jej zaufanie. Antonina bardzo przeżywa rozczarowania i woli trzymać się grona znajomych, których zna.

 

W pracy
Antonina ma silną potrzebę odczuwania stabilności i bezpieczeństwa. Nie lubi zmian i długo zastanawia się nawet nad czymś, co może dać jej korzyść. W pracy jest świetnie zorganizowana i efektywna. Mimo swojej ambicji rzadko awansuje, pozostając na stabilnym stanowisku. Współpracownicy mają w niej oparcie i bardzo ją lubią.

Przysłowia od imienia Antonina
Brak
Znani imiennicy
Antonina Krzysztoń - piosenkarka, Antonina Barczewska - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski - Antonette, niemiecki - Antonina, francuski - Antoninette, rosyjski - Антонина

Ostatnie komentarze

Anna
Antonina, którą znam jest osobą świetnie zorganizowaną.
Tosia
Rzadko ktoś się do mnie zwraca pełnym imieniem, rodzina i znajomi mówią do mnie Tośka.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane