Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Arkadiusz

Zdrobnienia: Aruś, Arcio, Areczek, Ari, Arek, Ariusz, Aris, Arkadio, Arkady, Aros

Imię Arkadiusz wywodzi się z języka greckiego bądź łacińskiego i oznacza człowieka szczęśliwego. Arkadiusz jest typek ekstrawertyka, którego wszędzie pełno. Ten mężczyzna niczym rycerz dba o dobro swoich najbliższych. Mężczyzna noszący to imię poświęca swoje życie na poszukiwana wszelkich ideałów. Mimo iż bywa marudny, nie można nazwać go pesymistą. Arkadiusz ma w sobie chłopięcy urok, dzięki czemu wiele kobiet zwraca na niego uwagę. Arkadiusz miewa szalone i oryginalne pomysły.

Cechy osoby noszącej imię Arkadiusz

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
greckie albo łacińskie
Znaczenie
człowiek szczęśliwy
Główne cechy
otwarty, opiekuńczy
Predyspozycje zawodowe
polityk, dziennikarz
Szczęśliwa liczba
11
Szczęśliwy kolor
biel
Imieniny obchodzi
12 stycznia, 4 marca, 1 sierpnia oraz 13 listopada

Rodzina i związki
Arkadiusz to wspaniały mąż i ojciec. Jest typem domatora, który chce chronić swoją rodzinę. Mężczyzna o tym imieniu lubi otaczać się dobrami materialnymi, ale czasem ciężko zmotywować go do zwiększonej aktywności zawodowej. Arkadiusz bywa męczący i marudny i wtedy najlepiej zostawić go samego ze sobą. Mężczyzna szuka ideału kobiety, przez co często długie lata spędza jako kawaler. Arkadiusz potrafi być czuły, stanowczy, wrażliwy i nieokiełznany jednocześnie, co jest mieszanką wręczy wybuchową.

W towarzystwie
Arkadiusz jest osobą szanowaną zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn ze swojego otoczenia. Jest także odważny i doskonale radzi sobie z konfliktami. Arkadiusz lubi spontaniczne sytuacje. Zdarza się, że znajomi mają go za zarozumiałego. Ten mężczyzna zawsze broni swoich wartości i ma skłonność do narzucania innym swojego zdania. Arkadiusz obserwuje świat i ludzi, co pozwala mu zyskać większą wiedzę na temat otaczającej go rzeczywistości.

W pracy
Arkadiusz lubi być liderem, który jest najlepszy we wszystkim. Jest bardzo czuły na potrzeby współpracowników i zawsze stara się każdemu pomóc. Ma dar przekonywania, dzięki czemu potrafi porwać tłum i z łatwością pnie się pi szczeblach kariery. Po zakończeniu intensywnego okresu w pracy musi odpocząć, odłączyć się i zresetować. Arkadiusz od zawsze lubi się uczyć, dzięki czemu w dorosłości nie ma najmniejszego problemu z tym, by zrealizować swoje cele.

Znani imiennicy
Arkadiusz Jakubik -aktor, Arkadiusz Pawełek - podróżnik, Arkadiusz cesarz wschodnio-rzymski
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki i francuski - Arcadius, hiszpański - Arcadio, rosyjski - Аркадий

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane