Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Arnold

Zdrobnienia: Arni, Arnek,. Arniś, Arnoldek, Arnoldzik, Nikoś, Noldek

Imię Arnold wywodzi się z języka starogermańskiego i oznacza człowieka, który panuje nad otoczeniem niczym orzeł. Arnold nie jest typem miłośnika pracy. Mimo iż tkwi w nim ogromny potencjał, mężczyzna o tym imieniu nie jest zbyt dokładny i wiele spraw po prostu olewa. Arnold ma hobby, które pochłania go bez reszty, co ma negatywny wpływ na jego pracę. Arnold dla zasady nie bierze udziału w rywalizacji o karierę. Ma nieco choleryczny charakter, przez co w jego życiu jest jeden lub dwoje przyjaciół.

Cechy osoby noszącej imię Arnold

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
starogermańskie
Znaczenie
człowiek, który panuje nad wszystkim jak orzeł
Główne cechy
choleryczny, zaradny
Predyspozycje zawodowe
pracownik służb mundurowych, nauczyciel
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
15 stycznia, 15 i 19 lutego, 22 marca, 30 kwietnia, 30 czerwca, 8 i 18 lipca oraz 6 i 9 października

Rodzina i związki
Arnold bardzo ceni sobie dobra luksusowe i lubi stroić się w modne ubrania. Ten mężczyzna ma duże powodzenie u kobiet mimo swojej porywczości i zmiennych nastrojów. Arnold ponad wszystko kocha swoją rodzinę i najchętniej spędza z nią czas podróżując lub zażywając aktywności na świeżym powietrzu. Arnold ma skłonność do zawłaszczania nie tylko rzeczy, ale też osób. Ten mężczyzna potrzebuje wyrozumiałości mimo iż sam nie zawsze umie ją okazać.

W towarzystwie
Arnold jest typem zbieracza, gustującego w drogich przedmiotach oraz ubraniach. Ceni sobie też ciekawe towarzystwo i lubi gotować dla swoich przyjaciół. Arnold ma porywczy charakter i bardzo ciężko go uspokoić. Dlatego też nie którzy ludzie po prostu boją się przebywać w jego otoczeniu. Ci, którzy wiedzą jak się obejść z Arnoldem, mają szansę przeżyć z nim niezapomniane przygody.

W pracy
Arnold jest leniwy, ale ratuje się inteligencją i zaradnością. Ten mężczyzna chciałby mieć dużo, ale przy minimalnym wysiłku. Najwięcej czasu zajmuje mu rozwijanie pasji, której poświęca ogromną część wolnego czasu. Każde niepowodzenie powoduje u niego niepohamowany gniew. W porażkach nie widzi swojej widny i zawsze zrzuca ją na osoby trzecie. Arnold ma skłonności do koloryzowania rzeczywistości. Ten mężczyzna ma duże zdolności motywujące innych ludzi, ale nie siebie. 

Znani imiennicy
Arnold Schwarzenegger - aktor i polityk, Arnold Mostowicz - piłkarz, Arnold Böcklin malarz, Arnold Schönberg kompozytor
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski i niemiecki - Arnold, włoski i hiszpański - Arnaldo, rosyjski - Арнольд

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane