Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Artur

Zdrobnienia: Arturek, Artek, Art, Atri, Artunio, Arcio, Arturo, Artuś

Imię Artur pochodzi z języka celtyckiego i oznacza niedźwiedzia. Artur to typowy introwertyk, dla którego świat zewnętrzny mógłby nie istnieć. Jest także bardzo zamknięty i niechętnie opowiada o sobie. Artur jest indywidualistą o osobowości kota - robi co chce i kiedy chce. Dla Artura niezwykle ważne jest wygodne i dostatnie życie, ale nie lubi na nie ciężko pracować. Artur to mężczyzna tajemniczy i małomówny, dzięki czemu otoczenie widzi w nim osobę niezwykle intrygującą.

Cechy osoby noszącej imię Artur

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
celtyckie
Znaczenie
niedźwiedź
Główne cechy
wrażliwy, tajemniczy
Predyspozycje zawodowe
analityk, fotograf
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
7 i 8 stycznia, 6 października, 15 i 26 listopada oraz 1 i 11 grudnia

Rodzina i związki
Artur przywiązuje bardzo dużą wagę do uczuć i emocji. Ten mężczyzna potrafi być czuły jak nikt inny, co często budzi podziw jego partnerki. Artur łączy w sobie skrajności - wrażliwość na co dzień oraz brutalność w sypialni. Mężczyzna noszący to imię umie poświęcić wszystko dla kobiety, którą kocha. Mimo iż ciężko go usidlić, jego żonie nigdy niczego nie zabraknie. Artur lubi spokojne życie w gronie rodziny i bardzo ceni sobie czas spędzony w zaciszu własnego domu.

W towarzystwie
Artur nie ciągnie do towarzystwa, ale jeśli już się w nim znajdzie - zawsze dobrze się bawi. Jego introwertyczny charakter często objawia się tym, że Artur rzadko wychodzi z domu i zdecydowanie częściej woli spędzać czas z rodziną. Artur ma kilku przyjaciół, z którymi trzyma się od najmłodszych lat. Ten mężczyzna jest oszczędny w słowach i powściągliwy w czynach. Ten mężczyzna jest bardzo lubiany i ceniony za swoją przyjemną tajemniczość.

W pracy
Artur nie należy do najbardziej ambitnych osób na świecie. Ten mężczyzna najlepiej się czuje wtedy, kiedy może nadzorować pracę innych ludzi bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Każda praca, za którą się bierze, wykonywana jest z ogromną precyzją i dokładnością. Artur doskonale radzi sobie w pracy dzięki swojej świetnej pamięci oraz umiejętności kojarzeni faktów. Ten mężczyzna szybko potrafi zrezygnować z zadania, jeśli coś nie idzie po jego myśli. Artur lubi nietypowe zawody, które wykonuje wąskie grono specjalistów.

Znani imiennicy
Król Artur - władca celtycki, Artur Rojek - wokalista, Artur Andrus - artysta kabaretowy, Artur Barciś - aktor, Artus Schopenhauer - filozof
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Arthur, włoski, hiszpański - Arturo, rosyjski - Артур

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane