Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Bartłomiej

Zdrobnienia: Bartuś, Barcio, Bart, Barteczek, Bartek, Bartoś, Bartunio, Barti

Imię Bartłomiej pochodzi z języka aramejskiego i oznacza syna wojownika. Bartłomiej wyróżnia się dużą wytrwałością w działaniu i ma bardzo wybuchowy charakter. Mężczyzna o tym imieniu nie lubi tracić czasu na długie przemyślenia i szybko podejmuje, nawet bardzo istotne decyzje. Ten mężczyzna nigdy nie słucha rad i postępuje zgodnie ze swoimi przekonaniami. Bartłomiej bywa cholerykiem i jest w stanie walczyć ze wszystkimi o swoje przekonania. Ten mężczyzna nie okazuje uczuć, przez co może się wydawać zimny.

Cechy osoby noszącej imię Bartłomiej

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
aramejskie
Znaczenie
syn wojownika
Główne cechy
wybuchowy, wytrwały
Predyspozycje zawodowe
wojskowy, finansista
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
21 lutego, 30 kwietnia, 12 i 24 czerwca, 5 i 6 lipca, 24 sierpnia, 3 i 4 września oraz 11 listopada

Rodzina i związki
Bartłomiej bardzo rzadko mówi o tym, co czuje, chociaż sam wymaga tego od innych osób. Mężczyzna noszący to imię musi czuć, że jest jedyny i niepowtarzalny. Jego partnerka musi mu to okazywać na każdym kroku. Bartłomiej nie jest typem ojca-domatora i często ucieka z domu by realizować swoje pasje. To sprytny indywidualista, który dużą wagę przykłada do intymnej sfery swojego związku. Bartłomiej to dziki zwierz, którego trzeba umieć ugłaskać.

W towarzystwie
Bartłomiej bywa dość konfliktowy, przez co nieczęsto dostaje zaproszenia na wyjścia ze znajomymi. Ten mężczyzna to typowy anarchista, który będzie szedł pod prąd dla zasady. Dla swoich idei jest w stanie popaść w konflikt nawet z bliskimi przyjaciółmi. Bartłomiej lubi mieć widownię, by móc się przed nią popisywać. Mężczyzna noszący to imię unika przyznawania się do niepowodzeń, ale też nie pozwala narzucić sobie czyjegoś zdania.

W pracy
Bartłomiej ma ekstrawertyczny charakter i dzień bez kłótni to dla niego dzień stracony. Mężczyzna ma silną potrzebę dążenia do wyznaczonego celu, a jeśli go osiągnie - wyznacza następny. Bartłomiej często działa intuicyjnie lub po bardzo krótkim namyśle. On nigdy nie zmienia zdania, a osoba, która go do tego skłoni staje się jego wrogiem. Przez swoją niezależność i upór rzadko angażuje się w prace zespołowe i zdecydowanie bardziej woli być pojedynczym graczem. 

Znani imiennicy
Bartłomiej Topa - aktor, Bartłomiej Keckermann - filozof, Bartłomiej Jaszka - sportowiec, Bartłomiej - patriarcha Konstantynopola
Formy obcojęzyczne
angielski - Bart, francuski - Barthélemy, niemiecki - Bartolomäus, włoski - Bartolomeo

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane