Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Bartosz

Zdrobnienia: Bartuś, Bartek, Barti, Bartunio, Bartko, Bartyś

Imię Bartosz jest formą imienia Bartłomiej lub pochodzi od staropolskiego imienia Bartodziej. Bartosz to mężczyzna niezwykle odpowiedzialny i zawsze można na nim polegać. To doskonały obserwator, który musi mieć wszystko i wszystkich pod kontrolą. Mężczyzna noszący to imię bardzo nie lubi bałaganu ani tego, kiedy coś idzie niezgodnie z jego oczekiwaniami. Bartosz zawsze systematycznie się uczy i dokładnie wykonuje swoje obowiązki. To mało imprezowy typ, który najlepiej czuje się w zaciszu własnego domu.

Cechy osoby noszącej imię Bartosz

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
aramejskie lub staropolskie
Znaczenie
od imienia Bartodziej lub Bartłomiej
Główne cechy
odpowiedzialny, wytrwały
Predyspozycje zawodowe
urzędnik, prawnik
Szczęśliwa liczba
11
Szczęśliwy kolor
biel
Imieniny obchodzi
21 i 30 kwietnia, 24 czerwca, 5 i 6 lipca, 24 sierpnia, 3 września oraz 11 listopada

Rodzina i związki
Bartosz zawsze wszystko robi sam - zarówno w domu, jak i w pracy. Cechuje go duże zaangażowanie, nawet w czynności, które nie mają wielkiego znaczenia. Bartosz unika obijania się przed telewizorem i zawsze wynajduje sobie jakieś zajęcia. Bartosz potrafi być tak uparty, że może przez to zrazić do siebie rodzinę i znajomych. Bartosz musi się związać z kobieta, która go okiełzna i utrzyma w ryzach jego wysoko umiejscowione ego.

W towarzystwie
Bartosz nie znosi, kiedy założone przez niego plany nie są realizowane zgodnie z jego wytycznymi. On kocha porządek i nie umie żyć z kimś, kto zostawia po sobie bałagan. Bartosz z wiekiem staje się próżny, przez co traci wielu przyjaciół. Ten mężczyzna ma niewielkie grono przyjaciół, ale też nie lubi specjalnie wychodzić z domu. Ten mężczyzna pozuje na niedostępnego, ale w rzeczywistości jest bardzo pomocnym przyjacielem, który nigdy nie odmówi człowiekowi w potrzebie.

W pracy
Bartosz do każdego zadania podchodzi odpowiedzialnie i z zaangażowaniem. W pracy prawie w ogóle nie popełnia błędów i woli się dwa razy zastanowić zanim podejmie jakąś decyzję. Bartosz zawsze lubił się uczyć, dzięki czemu w dorosłym życiu ma wiedzę na każdy temat i można z nim dyskutować o wszystkim. Ten mężczyzna najlepiej odnajduje się w zawodach związanych ze ścisłym kodeksem. Bartosz z łatwością zdobywa kolejne stopnie na drabinie kariery.

Znani imiennicy
Bartosz Głowacki - kosynier spod Racławic, Bartosz Heller - dziennikarz sportowy, Bartosz Opania - aktor, Bartosz Żurawiecki - dziennikarz
Formy obcojęzyczne
angielski - Bartholomew, hiszpański, włoski - Bartolomeo, niemiecki - Bartholomaus

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane