Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Bartosz

Bartosz to polska, skrócona forma imienia Bartłomiej. Może także pochodzić od staropolskiego imienia Bartodziej lub słowa bartnik.

Cechy osoby noszącej imię Bartosz

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
polskie
Znaczenie
od imienia Bartłomiej
Główne cechy
sumienny, poważny i odpowiedzialny
Predyspozycje zawodowe
służby mundurowe, s takich jak policja czy wojsko. Może być również świetnym sędzią, prawnikiem i lekarzem.
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
złoty
Imieniny obchodzi
21, 30 kwietnia, 24 czerwca, 5, 6 lipca, 24 sierpnia, 3 września, 11 listopada

To sumienny i odpowiedzialny pracownik. Zawsze wie, co mówi i robi. Zna sie na celnej riposcie. Wszechstronnie wykształcony i posiada rozległą wiedzę. Zadaje pytania aby uzupelnic swoja wiedze. Cechuje go dodatkowo niezwykła precyzja i systematyczność. Lubi wieść uporządkowany tryb życia, dlatego wybiera stabilne zawody, najlepiej na posadach państwowych. Nie nadaje się do roli przedsiębiorcy, a już na pewno nie drobnego. Szefowie doceniają jego oddanie i obowiązkowość, dlatego często odnosi sukcesy i pnie się po szczeblach awansu.
To typ domatora, ponieważ dom to jego twierdza. Sam musi wszystko zrobić i sam zaplanować – tylko wówczas jest szczęśliwy. Posiada niezwykłą energię i zapał do pracy, dlatego nawet po powrocie z biura nie usiądzie w kapciach przed telewizorem, ale natychmiast się czymś zajmuje. Uwielbia majsterkować lub zajmować się działką. Potrzebuje przy tym systematycznego uznania tak, jak w pracy. Nie należy go jednak zbytnio chwalić, aby nie stał się nie do wytrzymania. Może na tyle zrazić do siebie swoich bliskich, iż grozi mu utrata rodziny. Ważne jest, aby spotkał odpowiednią kobietę, której uda się nad nim zapanować i sprowadzać od czasu do czasu do parteru z wyżyn jego ego.
Źle się czuje, gdy coś nie jest przez niego zaplanowane lub znajduje się nie na swoim miejscu, czyli ustalonym przez niego. Wyraźnie podkreśla swą postawą i słowami wyższość nad bałaganiarzami. Bartosz potrafi być pedantem do szpiku kości, czym nie raz drażni swoje otoczenie. Do tego nie przebiera w słowach, a poczucie wyższości sprawia, iż staje się co raz bardziej zarozumiały i próżny. Raczej nie posiada dużego grona znajomych – nie prowadzi też bogatego życia towarzyskiego. Woli spędzać czas wolny w spokoju domowych pieleszy. Ludzie go wręcz drażnią, jeśli nie są tak zorganizowani jak on. Nie jest jednak tak straszny, jak próbuje się pokazać. W głębi duszy to wrażliwy i serdeczny mężczyzna, który chętnie wyświadcza przysługi.


Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane