Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Beata

Zdrobnienia: Beca, Betka, Basiunia, Batusia, Basiuleczka

Kobieta o tym imieniu jest uparta, ambitna, przebojowa, pełna energii, pobudliwa, uczuciowa. Bardzo źle znosi porażki. Jest osobą niezależną a co za tym idzie ciężko przekonać ją do swoich poglądów. 

Cechy osoby noszącej imię Beata

Pochodzenie
łacina
Znaczenie
błogosławiona, szczęśliwa
Główne cechy
uparta, ambitna, pobudliwa, uczuciowa
Predyspozycje zawodowe
przewodniczka, pilotka wycieczek czy organizatorka ruchu turystycznego, sekretarka, tłumaczka, informatyk
Szczęśliwa liczba
2
Szczęśliwy kolor
zielony
Imieniny obchodzi
16 stycznia, 8, 22 marca, 8 kwietnia, 9 maja, 6, 26 czerwca, 29 lipca, 29 sierpnia, 6 września, 25 listopada, 16, 22 grudnia

Beata interesuje się sztuka oraz kulturą. Zna się dobrze na modzie, dzięki czemu zawsze wygląda świetnie. Lubi prawić morały.W pracy nie darzą ją zbytnio sympatią ze względu na jej trudny charakter. Jest osoba ambitną, nastawiona na konkretne cele.

 

Imię Beata ma swoje korzenie w łacińskim słowie "beatus", które oznacza "błogosławiony" lub "szczęśliwy". Osoba nosząca to imię często wykazuje pozytywne podejście do życia i emanuje radością. Beata jest życzliwa i troskliwa wobec innych, co sprawia, że jest dobrą towarzyszką i wsparciem dla swoich bliskich. Posiada zdolności przywódcze i lubi brać inicjatywę, ale zawsze z szacunkiem i zrozumieniem dla innych. Ma silne poczucie wartości i dąży do osiągnięcia swoich celów. Jako osoba o imieniu "Beata" może być związana z ideą szczęścia i błogosławieństwa, co wprowadza dodatkową duchową głębię do jej osobowości.


Lubi towarzystwo mężczyzn. Ma dużo kolegów, jednakże woli mieć w nich przyjaciół niż ich uwodzić. Gdy czuje się kochana czuje, że może wszystko. Wsparcie ze strony partnera jest dla niej bardzo ważne. Beaty nie da łatwo się zdobyć. Często bywa agresywna wobec swoich adoratorów. 
Jest oddaną przyjaciółka. Dla swoich najbliższych zawsze znajduje czas. W przyjaźni można jej zaufać, jednak niełatwo zaprzyjaźnić się z Beatą, ponieważ jest bardzo nieufna.
W zdrowiu powinna uważać na schorzenia układu pokarmowego. Może cierpieć na nadciśnienie.

 

  • Imieniny Beaty: 16 stycznia, 8, 22 marca, 8 kwietnia, 9 maja, 6, 26 czerwca, 29 lipca, 29 sierpnia, 6 września, 25 listopada, 16, 22 grudnia.

  • Patroni Beaty:  w tradycji katolickiej świętego o imieniu Beata

  • Odmiany imienia Beata: Beca, Betka, Basiunia, Batusia, Basiuleczka.

  • Znane osoby o imieniu Beata:  Beata Szydło- polska polityk, była premier Polski, Beata Kozidrak- polska piosenkarka i aktorka. Beata Tyszkiewicz, polska aktorka filmowa i teatralna, Beata Kępa- polska lekkoatletka, biegaczka średnio i długodystansowa, Beata Pawlikowska- polska podróżniczka i autorka,

Znani imiennicy
Beata Szydło- polska polityk, była premier Polski, Beata Kozidrak- polska piosenkarka i aktorka. Beata Tyszkiewicz, polska aktorka filmowa i teatralna, Beata Kępa- polska lekkoatletka, biegaczka średnio i długodystansowa, Beata Pawlikowska- polska podróżniczka i autorka,
Formy obcojęzyczne
Angielski: Beata, Francuski: Béatrice, Włoski: Beatrice, Hiszpański: Beatriz, Portugalski: Beatriz, Niemiecki: Beate

Zobacz inne imienia żeńskie na literę B

Ostatnie komentarze

Sylwia
Moja przyjaciółka Beata jest przebojowa.
Kamil
Znam pewną Beatę i zgadzam się ze znaczeniem Jej imienia.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane