Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Beniamin

Zdrobnienia: Benio, Benek. Ben, Benito, Benuś, Beniaminek, Bibi, Biś, Benkuś, Amiś

Imię Beniamin pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza syna prawicy bądź syna południa. W przekazach biblijnych beniaminkiem określa się najmłodsze dziecko. Beniamin jest mężczyzną, który od najmłodszych lat uczy się i pracuje, by odnieść sukces. Jednak kiedy coś nie idzie po jego myśli lub ktoś go rozproszy, rzuca wszystko i zajmuje się czymś zupełnie innym. Ten mężczyzna nie przepada za niespodziankami i rzadko wybiera nieznane rozwiązania. Beniamin nie lubi okazywać uczuć - potrafi być jednocześnie oziębły i czuły.

Cechy osoby noszącej imię Beniamin

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
hebrajskie lub biblijne
Znaczenie
syn południa/najmłodszy z rodu
Główne cechy
pracowity, rodzinny
Predyspozycje zawodowe
odnajdzie się w każdym zawodzie
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
9 i 31 marca, 30 listopada i 19 grudnia

Rodzina i związki
Beniamin łączy w sobie dwie natury - mężczyzny silnego i stanowczego oraz ciepłego i kochającego. Mężczyzna noszący to imię często ukrywa swoje dzikie oblicze pod pozorami pruderii oraz świętoszkowatości. Beniamin panicznie boi się zdrady i swoją partnerkę traktuje jak najważniejszą królową. Ten facet świetnie odnajduje się w roli ojca i czuje troszczy się o najbliższych.

W towarzystwie
Beniamin ma niewielkie grono przyjaciół, bo z trudem nawiązuje nowe znajomości. Ten mężczyzna rzadko popada w konflikty, ale jeśli już mu się uda, lepiej nie mieć w nim wroga. Beniamin bywa mściwy, ale tylko w stosunku do tych, którzy wcześniej wyrządzili mu jakąś krzywdę. Beniamin ma tendencję do dbania o wszystkich - rodzinę i przyjaciół. Lubi wszystko wiedzieć, by móc w pełni pomagać najbliższym.

W pracy
Beniamin kieruje się przede wszystkim wiedzą oraz zdrowym rozsądkiem. Mimo iż jest bardzo ostrożny, zawsze osiąga wyznaczone cele i konsekwentnie dąży do zdobywania szczebli kariery. Beniamin niekiedy bardzo długo zastanawia się zanim podejmie decyzję. Ten mężczyzna to pracownik idealny - nie popada w konflikty i zawsze sumiennie wykonuje swoje obowiązki. 

Przysłowia od imienia Beniamin
9 i 31 marca, 30 listopada i 19 grudnia
Znani imiennicy
Benjamin Franklin - naukowiec i polityk, Benny Hill - komik, Benjamin Roy Mottelson - duński fizyk, Benjamin Henri Constant de Rebecque - pisarz francuski
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski, hiszpański i niemiecki - Benjamin, włoski - Beniamino, rosyjski - Вениамин

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane