Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Bernard

Zdrobnienia: Berni, Beniek, Benio, Bernardek, Bernaś

Imię Bernard pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza mężczyznę silnego niczym niedźwiedź. Bernard to urodzony przywódca, którego pojawienie się w towarzystwie zawsze zwiastuje jakieś kłopoty. Ten mężczyzna zawsze wszystko analizuje. Zaniedbuje także kontakty międzyludzkie i nie robi sobie z tego praktycznie nic. Bernard nie jest dobrym dyplomatą i często narzuca swoje poglądy siłą. Ten mężczyzna miewa niepohamowane wybuchy złości i bywa bardzo mściwy. Mimo iż ma ciężki charakter, przyjaciele i rodzina lubią spędzać z nim czas.

Cechy osoby noszącej imię Bernard

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
staroniemieckie
Znaczenie
mężczyzna silny jak niedźwiedź
Główne cechy
despotyczny, wybuchowy
Predyspozycje zawodowe
kierownik, prawnik
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
12, 16 i 19 stycznia, 7, 9, 16 i 18 lutego, 12 marca, 14 9 16 kwietnia, 20 maja, 1, 15 i 29 czerwca, 2 lipca, 10, 11, 20 i 21 sierpnia, 14 września, 14 i 21 października oraz 4 grudnia

Rodzina i związki
Bernard to człowiek prawy, który nie godzi się na żadną niesprawiedliwość. Broni tych, którzy są traktowani gorzej. Bernard lubi jasne sytuacje, zarówno w związku, jak i w relacjach przyjacielskich. Jego partnerka musi liczyć się z tym, że Bernard nie będzie zbyt wylewny w okazywaniu uczuć. Ten mężczyzna często pozostaje kawalerem chociaż podświadomie zawsze stara się założyć rodzinę i stworzyć ciepły dom.

W towarzystwie
Bernard nie jest najbardziej sympatycznym facetem na świecie. Jest raczej zimny i traktuje obcych ludzi z dystansem. Ten mężczyzna nie lubi tracić czasu na rozmowy o niczym i lubi otaczać się osobami mającymi dużą wiedzę oraz doświadczenie. Bernard często bywa ciekawski. Dzięki zdobytej wiedzy łatwiej mu manipulować otoczeniem. Bernard szybko wybucha, ale kiedy trzeba, potrafi być szarmancki i pełen klasy. Mężczyzna noszący to imię to ktoś, z kim po prostu nie da się nudzić.

W pracy
Bernard lubi się rządzić, nawet kiedy zaczyna zupełnie nową pracę i wchodzi w zespół nieznanych ludzi. Bernard nie uznaje półśrodków i bywa bezwzględny w pracy. Nie umie przy tym nawiązać przyjaźni, przez co współpracownicy mają go za nieprzyjemnego. Bernard ma despotyczne zapędy i często pracuje sam, no nikt inny nie chce przebywać w jego otoczeniu. Ten mężczyzna po trupach dąży do celu i kompletnie nie liczy się z ofiarami.

Znani imiennicy
Bernard Chrzanowski - działacz i krajoznawca, Bernard Ładysz - śpiewak, Bernardo Bertolucci - reżyser, Bernard le Bovier de Fontenelle - pisarz francuski
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski - Bernard, niemiecki - Bernhard, włoski, hiszpański - Bernardo, rosyjski - Бернард

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane