Czwartek, 26 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Cyprian

Zdrobnienia: Cypciu, Cypek, Cyprianek, Cyprulek,. Cyprusiek. Cypryś, Cypuś

Imię Cyprian pochodzi z języka greckiego i oznacza osobę pochodzącą z Cypru. To mężczyzna niezwykle surowy wobec siebie, który zamyka się przed ludźmi.

Cechy osoby noszącej imię Cyprian

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
greckie
Znaczenie
osoba rodem z Cypru
Główne cechy
surowy, przemądrzały
Predyspozycje zawodowe
chirurg, inżynier
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
burgund
Imieniny obchodzi
16 i 26 września

Cyprian lubi się wymądrzać, co negatywnie wpływa na jego przyjaźnie. Jest przy tym uczciwy, swoje cele osiąga tylko etycznymi metodami. Cyprian ceni sobie minimalizm i zawsze wybiera najkrótsze drogi. Ten mężczyzna lubi być najlepszy, a swoje sukcesy świętuje zawsze tylko w swoim towarzystwie.

Rodzina i związki
Cyprian doskonale czuje się w roli ojca. Partnerka ma w nim najlepsze wsparcie. Cyprian nie lubi siedzieć długo w jednym miejscu i fascynują go podróże. Lubi się rozerwać i robi to z rozmachem. Cyprian zakłada rodzinę wtedy, kiedy uzyska odpowiednie stanowisko lub majątek. Chce zapewnić swoim bliskim wszystko, co najlepsze - dostęp do edukacji, kultury, sporty czy podróży. Cyprian ma czułe serce, które jednak skrywa się na typowo samczą postawą.

W towarzystwie
Cyprian jest bardzo wyczulony na kłamstwa i lanie wody. Jest także szczery i jednocześnie gruboskórny, co może sprawiać wrażenie, że jest prostacki. Ten mężczyzna nie grzeszy wyrozumiałością i nie rozumie ludzkich słabości. Lubi pomagać najbliższym, ale nie robi tego na pokaz i unika bycia na świeczniku. Cyprian najchętniej schowałby się za murem, za którym nie miałby styczności z ludźmi, którzy mogą zawieźć jego zaufanie.

W pracy
Cyprian konsekwentnie dąży do realizacji swoich celów. Bywa chamski, ale dzięki temu umie przebić się przez konkurencję. Cyprian pracuje efektywnie i ni boi się ryzykować, jeśli może mieć duży zysk. Ten mężczyzna nie lubi się przepracowywać. Mimo swej ambicji i chęci błyszczenia wśród współpracowników, nie lubi się dzielić sukcesami i woli pracować sam. Cyprian poradzi sobie w każdej sytuacji i jeśli trzeba będzie, zmieni pracę na zupełnie inną.

Cyprian obchodzi imieniny 16 i 26 września.

Przysłowia od imienia Cyprian
Od Cypriana aż do Jana gdy pogoda zakichana, to od Jana do Jerzego ciągle jeszcze nic nowego, a gdy Jerzy się rozśmieje, to za kilka dni znów leje.
Znani imiennicy
Cyprian Dylczyński - malarz, Cyprian Godebski - prozaik, Cyprian Kamil Norwid - poeta, Cyprien Richard - francuski sportowiec
Formy obcojęzyczne
angielski - Cyprian, francuski - Cyprien, hiszpański i włoski - Cipriano, niemiecki - Cyprianus, Zyprian

Zobacz inne imienia męskie na literę C

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane