Zdrobnienia: Damek, Dami, Damianek, Damianuś, Damiś, Damik, Danuś, Maniek
Imię Damian pochodzi z języka greckiego i oznacza osobę będącą uzdrowicielem oraz pogromcą. Mężczyzna noszący to imię jest typem ekstrawertyka o trudnym do zniesienia charakterze.
Damian musi żyć i pracować między ludźmi i ciężko namówić go do pozostania w domu. Ten mężczyzna nie zmienia zdania pod wpływem kogoś, kto nie należy do jego bliskiego otoczenia. Damian z daleka wyczuje cwaniactwo i lenistwo. Miewa despotyczne zapędy, ale umie pójść na kompromis i jest całkowicie oddany kobiecie, która zdobędzie jego serce.
Rodzina i związki
Damian nie jest najłatwiejszym partnerem, a wspólne życie z nim jest niezwykle dynamiczne. Ten człowiek od najmłodszych lat jest uznawany za wyjątkowo niegrzecznego, co ma ogromny wpływ na jego relacje w dorosłym życiu. Damian to bardzo wybredny mężczyzna, któremu nie zawsze zależy na ożenku oraz założeniu rodziny. Ten mężczyzna unika jakiegokolwiek ograniczania i ucieka od partnerki, która będzie próbowała go zmieniać.
W towarzystwie
Damian lubi towarzystwo i ma wielu znajomych oraz przyjaciół. Mężczyzna noszący to imię bywa zazdrosny o tych, którzy są dla niego ważni. Nie lubi cwaniaków i osób dwulicowych. Damian chętnie angażuje się w działania wraz ze swoimi najbliższymi i zawsze można liczyć na jego pomoc. Ten mężczyzna głośno mówi, co myśli i ma ekstrawertyczną osobowość. Damian ma duże skłonności do uzależnień i ekstremalnych rozrywek.
W pracy
Damian to doskonały obserwator, który szybko dostosowuje się do otoczenia. W pracy robi przeważnie to, co da mu oczekiwane korzyści. Rzadko realizuje zadania niepewne, wiążące się z jakimś ryzykiem. Lepiej nie próbować zmienić jego zdania, bo może się zrobić nieprzyjemny lub agresywny. Damian nie przejmuje się porażkami i traktuje je jako dodatkową siłę napędową. Ten mężczyzna ma szerokie zainteresowania, dzięki czemu świetnie odnajduje się w wielu różnych zawodach.
Damian obchodzi imieniny 7 stycznia, 12, 21 i 23 lutego, 12 i 15 kwietnia, 14 lipca, 26 i 27 września, 14 i 26 października i 14 listopada.
Dodaj komentarz