Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Damian

Zdrobnienia: Damek, Dami, Damianek, Damianuś, Damiś, Damik, Danuś, Maniek

Imię Damian pochodzi z języka greckiego i oznacza osobę będącą uzdrowicielem oraz pogromcą. Mężczyzna noszący to imię jest typem ekstrawertyka o trudnym do zniesienia charakterze.

Cechy osoby noszącej imię Damian

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
greckie
Znaczenie
pogromca, poskromiciel, ale i uzdrowiciel
Główne cechy
ekstrawertyk, wierny
Predyspozycje zawodowe
polityk, biznesmen
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
fioletowy
Imieniny obchodzi
7 stycznia, 12, 21 i 23 lutego, 12 i 15 kwietnia, 14 lipca, 26 i 27 września, 14 i 26 października i 14 listopada

Damian musi żyć i pracować między ludźmi i ciężko namówić go do pozostania w domu. Ten mężczyzna nie zmienia zdania pod wpływem kogoś, kto nie należy do jego bliskiego otoczenia. Damian z daleka wyczuje cwaniactwo i lenistwo. Miewa despotyczne zapędy, ale umie pójść na kompromis i jest całkowicie oddany kobiecie, która zdobędzie jego serce.

Rodzina i związki
Damian nie jest najłatwiejszym partnerem, a wspólne życie z nim jest niezwykle dynamiczne. Ten człowiek od najmłodszych lat jest uznawany za wyjątkowo niegrzecznego, co ma ogromny wpływ na jego relacje w dorosłym życiu. Damian to bardzo wybredny mężczyzna, któremu nie zawsze zależy na ożenku oraz założeniu rodziny. Ten mężczyzna unika jakiegokolwiek ograniczania i ucieka od partnerki, która będzie próbowała go zmieniać.

W towarzystwie
Damian lubi towarzystwo i ma wielu znajomych oraz przyjaciół. Mężczyzna noszący to imię bywa zazdrosny o tych, którzy są dla niego ważni. Nie lubi cwaniaków i osób dwulicowych. Damian chętnie angażuje się w działania wraz ze swoimi najbliższymi i zawsze można liczyć na jego pomoc. Ten mężczyzna głośno mówi, co myśli i ma ekstrawertyczną osobowość. Damian ma duże skłonności do uzależnień i ekstremalnych rozrywek.

W pracy
Damian to doskonały obserwator, który szybko dostosowuje się do otoczenia. W pracy robi przeważnie to, co da mu oczekiwane korzyści. Rzadko realizuje zadania niepewne, wiążące się z jakimś ryzykiem. Lepiej nie próbować zmienić jego zdania, bo może się zrobić nieprzyjemny lub agresywny. Damian nie przejmuje się porażkami i traktuje je jako dodatkową siłę napędową. Ten mężczyzna ma szerokie zainteresowania, dzięki czemu świetnie odnajduje się w wielu różnych zawodach.

Damian obchodzi imieniny 7 stycznia, 12, 21 i 23 lutego, 12 i 15 kwietnia, 14 lipca, 26 i 27 września, 14 i 26 października i 14 listopada.

Przysłowia od imienia Damian
Brak
Znani imiennicy
Damiano Damiani - reżyser, Damian Damięcki - aktor, Damian Mandolfi - piosenkarz, Damian Stachowicz - kompozytor
Formy obcojęzyczne
angielski - Damon, Damian, niemiecki - Damian, francuski - Damien, włoski - Damiano, hiszpański - Damián, rosyjski - Демьян

Zobacz inne imienia męskie na literę D

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane