Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Daniel

Zdrobnienia: Dan, Danielek, Danielo. Danuś, Dani, Daniek. Danieleczek, Daniś, Danuś

Imię Daniel pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza osobę sławiącą Boga. Ten mężczyzna to prawdziwy artysta o ogromnej inteligencji i zaradności. Zawsze pozostaje spokojny, nawet w obliczu bardzo stresujących sytuacji.

Cechy osoby noszącej imię Daniel

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
sędzią moim jest Bóg, potężny jest mój Bóg
Główne cechy
dominujący, energiczny
Predyspozycje zawodowe
sędzia, rzeźbiarz
Szczęśliwa liczba
2
Szczęśliwy kolor
biały
Imieniny obchodzi
3 i 23 stycznia, 16 lutego, 10 kwietnia, 11 czerwca, 13, 15 i 21 lipca, 5, 15 i 21 sierpnia, 10 i 24 września, 10 i 13 października, 10, 11 i 18 grudnia

Daniel działa konsekwentnie i tępi u innych przejawy słomianego zapału oraz zaniedbania. Ten mężczyzna ma zadatki na perfekcjonistę oraz pedanta. Daniel lubi przewodzić spotkaniom i bardzo często sam je organizuje. Na tym mężczyźnie zawsze można polegać. Mężczyzna noszący to imię jest duszą towarzystwa, ale sam ma niewielu przyjaciół.

Rodzina i związki
Daniel często żyje samotnie,bo nie może lub nie umie znaleźć prawdziwej miłości. Mężczyzna o tym imieniu nie jest typem zdobywcy i często paraliżuje go niemoc, kiedy przychodzi do mówienia o swoich emocjach. Daniel nie ma zadatków na uwodziciela, a kwestie intymne często stanowią dla niego problem. Mężczyzna noszący to imię czasami flirtuje, ale zawsze niewinnie. Daniel jest dobrym mężem oraz ojcem, ale zdecydowanie lepiej mu samemu, kiedy jest wolny i niezależny.

W towarzystwie
Daniel umie być zarówno energiczny, jak i poważny. Jest doskonałym organizatorem, który potrafi zadbać o wszelkie rozrywki podczas spotkań ze znajomymi. Mimo iż ma niewielu znajomych, jest lubiany za swoje poczucie humory oraz umiejętność opowiadania. Daniel bardziej dba o swoje wnętrze niż utrzymywanie relacji międzyludzkich. Ten mężczyzna skrupulatnie dobiera sobie towarzystwo i nigdy nie zadaje się z podejrzanymi osobami.

W pracy
Daniel wyróżnia się nieprzeciętną inteligencją. Ten mężczyzna ma także świetnie wykształconą intuicję, która dopełnia umiejętność analitycznego myślenia i racjonalnego podejmowania decyzji. Daniel nie lubi pracować pod presją czasu i woli wykonywać zadanie dłużej, ale bardziej dokładnie. Daniel jest odpowiedzialny, sumienny i konsekwentny. Traci nad sobą panowanie, kiedy musi pracować z osobami leniwymi oraz wykazujących brak podstawowych, dla jego profesji, umiejętności.

Daniel obchodzi imieniny 3 i 23 stycznia, 16 lutego, 10 kwietnia, 11 czerwca, 13, 15 i 21 lipca, 5, 15 i 21 sierpnia, 10 i 24 września, 10 i 13 października, 10, 11 i 18 grudnia.

Przysłowia od imienia Daniel
Brak
Znani imiennicy
Daniel Craig - aktor, Daniel Defoe - aktor, Daniel Naborowski - poeta, Daniel Radcliffe - aktor, Daniel Olbrychski - aktor
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski, hiszpański i niemiecki - Daniel, włoski - Daniele, rosyjski - Дани(и)л

Zobacz inne imienia męskie na literę D

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane