Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Dariusz

Zdrobnienia: Darek, Daruś, Daruniek, Dareczek, Daro, Darko, Dariuszek

Imię Dariusz pochodzi z języka perskiego i oznacza osobę podtrzymującą dobro. Mężczyzna noszący to imię nie jest łatwym partnerem oraz przyjacielem. Mimo trudnego charakteru Dariusz zawsze dąży do wyznaczonego celu.

Cechy osoby noszącej imię Dariusz

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
perskie
Znaczenie
podtrzymujący dobro
Główne cechy
uwodzicielski, despotyczny
Predyspozycje zawodowe
wojskowy, dziennikarz
Szczęśliwa liczba
2
Szczęśliwy kolor
czarny
Imieniny obchodzi
3 kwietnia, 25 października i 19 grudnia

Dariusz ma rozległą wiedzę na każdy temat i można z nim dyskutować o wielu sprawach. Dariusz umie przekonać do siebie ludzi i nie waha się wykorzystywać ich do swoich celów. Mężczyzna o tym imieniu jest radosny i uśmiechnięty, ale ma skłonności do cholerycznych zachowań.

Rodzina i związki
Dariusz to uwodziciel o despotycznych momentach. Mężczyzna o tym imieniu doskonale wie, jak zrobić wrażenie na kobietach i zawsze wykorzystuje swój urok by zdobyć to, czego chce. Dariusz jest także niezwykle rodzinny i ciepłym mężczyzną, dla którego dom rodzinny jest oazą. Mimo czułości, jaką darzy żonę oraz dzieci, wymaga od nich także wierności. Dariusz jest odpowiedzialny w każdej dziedzinie życia, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej.

W towarzystwie
Dariusz jest nieprzyzwoicie uparty, przez co niewiele osób jest w stanie wytrzymać w jego otoczeniu. Bywa tak zapatrzony w siebie i swoje zadania, że nie dostrzega potrzeb innych osób. Dariusz umie dostosować się do każdej sytuacji i potrafi zjednać sobie każde towarzystwo. Mężczyzna o tym imieniu to dobry kolega i zawsze można na niego liczyć, nawet w trudnych sprawach. Dariusz ma skłonności do manipulowania ludźmi oraz wykorzystywania ich do swoich celów. Dariusz jest wulkanem energii, co może być kłopotliwe dla bardziej spokojnych osób.

W pracy
Dariusz od małego dużo się uczył, bo wiedział, że chce odnieść sukces. Jest zdecydowany i zdeterminowany, dzięki czemu prędzej czy później osiągnie zamierzone cele. Dariusz nigdy nie słucha rad, ale jest w stanie przyznać komuś rację po dłuższym namyśle. Ten mężczyzna idealnie czuje się na kierowniczych stanowiskach, na których może wykazać się umiejętnością zarządzania ludźmi. Dariusz to urodzony lider, który działa szybko, skutecznie oraz z dodatkowymi korzyściami.

Dariusz obchodzi imieniny 3 kwietnia, 25 października oraz 19 grudnia.

Przysłowia od imienia Dariusz
Brak
Znani imiennicy
Dariusz Kubicki - sportowiec, Dario Messana - sportowiec, Dariusz Rosati - polityk, Darius Milhaud - kompozytor
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski i niemiecki - Darius, hiszpański i włoski - Dario, rosyjski - Дарий

Zobacz inne imienia męskie na literę D

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane