Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Dawid

Zdrobnienia: Dawidek, Dawiuduś, Dawidunio, Donuś, Dawcio, Dawidzio

Imię Dawid pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza opiekuna lub dowódcę. Mężczyzna o tym imieniu jest pełen energii i wszędzie go pełno. Wszędzie musi wtrącić swoje trzy grosze i tylko wtedy, kiedy to zrobi, będzie w pełni szczęśliwy.

Cechy osoby noszącej imię Dawid

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
opiekun
Główne cechy
żywiołowy, inteligentny
Predyspozycje zawodowe
dziennikarz, informatyk
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
24 stycznia, 1 marca, 24 i 26 maja, 15 lipca, 17 września, 29 i 30 grudnia

Dawid ma swoje ulubione hobby i jego realizacji poświęca każdą swoją wolną chwilę. Dawid jest pełen dumy, co może przysparzać mu wielu kłopotów. Ten mężczyzna jest doskonałym organizatorem i liderem i najlepiej czuje się, kiedy może komuś pomagać, nawet bezinteresownie.

Rodzina i związki
Dawid długo szuka prawdziwej miłości, a jak już ją znajdzie, poświęca się bez reszty. Mężczyzna o tym imieniu musi czuć się rozumiany, kochany i akceptowany. W przeciwnym razie zamyka się w sobie i nie jest w stanie budować jakichkolwiek relacji. Dawid szuka partnerki, dla której będzie on całym światem. Ten mężczyzna oczekuje pochwał, ale trzeba mu je odpowiednio dozować, by nie popadł w samozachwyt. Dawid świetnie czuje się jako singiel.

W towarzystwie
Dawid zawsze wie wszystko i o wszystkich. Lubi plotkować i nasłuchuje rozmów, w których ktoś mówi o osobie, którą zna. Ten mężczyzna lubi pozyskiwać uznanie i często robi to na siłę, narażając się na wyśmiewanie. Dawid ma dość trudny charakter i wytrzymać z nim mogą jedynie ci, którzy znają go długo i wiedzą, jakie są jego zalety. Mężczyzna o tym imieniu ma skłonności narcystyczne i trzeba uważać na ilość pochlebstw, jakie kieruje się w jego stronę.

W pracy
Dawid lubi aktywność zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Ten mężczyzna wykonuje zawody ściśle związane z jego zainteresowaniami. Dawid bywa porywczy, przez co miewa problemy z nawiązywaniem dobrych relacji biznesowych. Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się nieprzeciętną inteligencją, dzięki której z taką łatwością zdobywa kolejne szczeble kariery. Dawid lubi czytać książki dotyczące samorozwoju oraz motywacji.

Dawid obchodzi imieniny 24 stycznia, 1 marca, 24 i 26 maja, 15 lipca, 17 września, 29 i 30 grudnia

Przysłowia od imienia Dawid
Tańcuje jak król Dawid przed arką
Znani imiennicy
David Beckham - piłkarz, David Bowie - muzyk, David Copperfield - iluzjonista, David Gilmour - muzyk, David Lynch - reżyser
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski, niemiecki, hiszpański - David, włoski - Davido, rosyjski - Давыд

Zobacz inne imienia męskie na literę D

Ostatnie komentarze

Gosia
Świetny imiennik.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane