Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Dionizy

Zdrobnienia: Dionizek, Dionizjo, Dino, Denis, Dinek,. Dionik. Dion

Imię Dionizy pochodzi z języka greckiego, od boga Wina - Dionizosa i oznacza mężczyznę należącego do boga Dionizosa. Mężczyzna o tym imieniu jest duszą towarzystwa, raczącym przyjaciół licznymi opowieściami oraz anegdotami.

Cechy osoby noszącej imię Dionizy

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
greckie
Znaczenie
należący do boga Dionizosa
Główne cechy
spokojny, rozmowny
Predyspozycje zawodowe
artysta, analityk
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
turkus
Imieniny obchodzi
26 lutego, 8 kwietnia, 2, 9 i 20 września, 9 października, 16 i 17 listopada oraz 26 i 30 grudnia

Dionizy nie jest tytanem pracy i chciałby zarabiać nie wysilając się. Mężczyzna noszący to imię nie lubi porażek i nigdy się do nich nie przyznaje. Dionizy nie zawsze umie radzić sobie z trudnościami i zdecydowanie preferuje beztroskie życie pozbawione pracy, problemów oraz chorób.

Rodzina i związki
Dionizy lubi żyć lekko i bezproblemowo. Mężczyzna o tym imieniu szuka odpowiedzialnej partnerki, która będzie nosić spodnie w tej relacji. Dionizy nie dominuje i zdecydowanie lepiej czuje się, kiedy to on jest zdominowany przez żonę. Mężczyzna o tym i mieniu uwielbia swoją rodzinę i poświęca jej cały swój czas oraz uwagę. Dionizy gustuje w kobietach charakternych, które bez słowa przejmą ster i będą opiekunkami ogniska domowego.

W towarzystwie
Dionizy kocha przebywać z ludźmi, a ludzie kochają przebywać z nim. Ten mężczyzna jest urodzonym mówcą, a jego opowieści zawsze bawią, mrożą krew w żyłach lub uczą. Dionizy bywa nieprzewidywalny i za to jest tak lubiany w towarzystwie. Z nim nigdy nie ma nudy i nigdy też nie wiadomo, gdzie i jak skończy się wieczór. Mężczyzna noszący to imię rzadko się denerwuje i raczej przyjmuje bierną postawę wobec swoich najbliższych.

W pracy
Dionizy nie lubi się przemęczać, zwłaszcza w kwestiach zawodowych. Nie uczestniczy w wyścigu szczurów i unika konkurencji. Dionizy nie ma wielkich ambicji i zdecydowanie bardziej woli być szarym pionkiem niż osoba wysoko postawioną w hierarchii firmy. Dionizy woli wykazać się bezradnością niż podjąć jakiekolwiek wyzwanie. Ten mężczyzna lubi lekkie zajęcia związane z kulturą czy sztuką.

Dionizy obchodzi imieniny 26 lutego, 8 kwietnia, 2, 9 i 20 września, 9 października, 16 i 17 listopada oraz 26 i 30 grudnia.

Przysłowia od imienia Dionizy
Dziś świętego Dionizego, uciekajcie myszy, szczury z domu tego.
Znani imiennicy
Hugo Dyonizy Steinhaus - matematyk, Denis Papin - naukowiec, Franciszek Dionizy Kniaźnin - poeta
Formy obcojęzyczne
angielski i francuski - Dennis, niemiecki - Denis, hiszpański i włoski - Dionisio, rosyjski - Денис

Zobacz inne imienia męskie na literę D

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane