Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Donald

Zdrobnienia: Donek. Donuś, Donio, Doni, Donkuś, Donaldzik

Imię Donald pochodzi z języka celtyckiego i oznacza mężczyznę będącego władcą świata. Ten mężczyzna pracuje tylko na pełnych obrotach. Uwielbia zadania, w których może wykazać się jako lider.

Cechy osoby noszącej imię Donald

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
celtyckie
Znaczenie
władca świata
Główne cechy
przedsiębiorczy, ambitny
Predyspozycje zawodowe
biznesmen,handlowiec
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
szary
Imieniny obchodzi
3, 26 kwietnia, 7, 15 lipca

Donald ma świadomość, że wiedza i wykształcenie mają ogromne przełożenie na przyszłość człowieka. Mężczyzna noszący to imię ma bardzo silny charakter, ale nie potrafi przyznać się do błędu lub porażki. Donald ma wielu znajomych i zawsze można liczyć na jego koleżeńską pomoc.

Rodzina i związki
Donald jest w dzieciństwie bardzo rozpuszczany, co w dorosłości przekłada się na trudności w nawiązywaniu relacji. Mężczyzna o tym imieniu zawsze dotrzymuje słowa i jest odpowiedzialnym ojcem rodziny. Donald jest tolerancyjny dla swoich dzieci i pozwala im na to, by były kim tylko chcą. Zawsze wysłucha i doradzi, nie oceniając niczego. Donald dąży do tego, by odnieść sukces i do tego samego zachęca swoich najbliższych.

W towarzystwie
Donald stara się nawiązywać pozytywne relacje oraz przyjaźnie, ale nie zawsze mu to wychodzi ze względu na fakt, że w dzieciństwie był zbyt rozpieszczany. Mężczyzna o tym imieniu interesuje się wieloma rzeczami, ale najbardziej pochłaniają go nauki ścisłe. Donald dba o wykształcenie swoje oraz swoich dzieci. Z nim można porozmawiać na wiele tematów. Ten mężczyzna lubi towarzystwo osób mających ciekawe zainteresowania lub liczne osiągnięcia.

W pracy
Donald to typ człowieka, który konsekwentnie dąży do realizacji celów, ale nie za wszelką cenę. Ten mężczyzna świetnie czuje się w roli kierownika, dyrektora oraz mentora. Donald wykonuje zadania, które go najbardziej interesują. Mężczyzna o tym imieniu nieustannie się dokształca, co pozwala mu zdobywać doświadczenie na wielu polach. Donald lubi planować i wykonywać zadania według ustalonych schematów.

Przysłowia od imienia Donald
Brak
Znani imiennicy
Donald Crisp - aktor, Donald Sutherland - aktor, Dinald Tusk - polityk, Donald A. Wollheim - pisarz
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski, niemiecki - Donald, rosyjski - Дональд

Zobacz inne imienia męskie na literę D

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane