Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Emanuel

Zdrobnienia: Emek, Emcio, Elek, Emi, Emiś, Maniuś, Maniek

Imię Emanuel wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza dosłownie Mesjasza. Mężczyzna noszący to imię ma dość spokojne usposobienie i może sprawiać wrażenie flegmatyka.

Cechy osoby noszącej imię Emanuel

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
Bóg z nami
Główne cechy
flegmatyczny, opanowany
Predyspozycje zawodowe
ogrodnik, artysta
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
czarny
Imieniny obchodzi
26 marca, 9 lipca i 31 sierpnia

Emanuel nie jest typem pracoholika i znacznie częściej ma opóźnienie w pracy niż terminowo realizuje zadania. Ten mężczyzna dużo czasu poświęca na poznawanie świata i lubi wszelkiego rodzaju gry logiczne. Emanuel bierze pod uwagę rady innych osób, ale każdą z decyzji zawsze podejmuje samodzielnie. Mężczyzna noszący to imię szuka stabilizacji i najlepiej czuje się w gronie najbliższej rodziny.

Rodzina i związki
Emanuel nie lubi się przemęczać, ale zawsze umie sobie poradzić w kłopotliwej sytuacji. To bardzo atrakcyjny mężczyzna, który wykorzystuje swoje atuty w kontaktach z przedstawicielkami płci przeciwnej. Emanuel to bardzo sympatyczna postać, która udeka pogodą ducha oraz otwartością. Mężczyzna o tym imieniu chce prowadzić stabilne życie u boku kochającej żony. Ceni sobie ciepło rodzinnego ogniska i stara się zaspokoić wszystkie potrzeby swojej rodziny.

W towarzystwie
Emanuel lubi spokojne życie, z dala od gwaru miasta oraz dużych skupisk ludzi. Ten mężczyzna kocha naturę i bardzo dużo czasu spędza na aktywności oraz spacerach. Emanuel docenia różnorodność i zawsze chętnie obcuje wśród osób innych narodowości. Mężczyzna o tym imieniu ma ukształtowany światopogląd i nie ma możliwości, by wpłynąć na jego zdanie. Emanuel jest tradycjonalistą, ale nie brak mu otwartości.l Ten mężczyzna bywa czasami zbyt flegmatyczny, przez co popada w konflikty ze znajomymi.

W pracy
Emanuel jest niezwykle opanowany, przez co jest w stanie pracować pod dużą presją. Mimo spokoju, potrafi zdenerwować współpracowników swoim powolnym tempem, przez co wiele projektów nie jest gotowych na czas. Emanuel ma skłonności do narzekania na brak czasu, mimo iż każdy wie, że to on pracuje najwolniej w całym zespole. Mężczyzna o tym imieniu przez całe życie się uczy, czytając książki o rozmaitej tematyce. Emanuel znany jest z tego, że jest szczery i nie boi się zadawać kłopotliwych pytań.

Emanuel obchodzi imieniny 26 marca, 9 lipca oraz 31 sierpnia.

Przysłowia od imienia Emanuel
Brak
Znani imiennicy
Carl Philip Emanuel Bach - kompozytor, Jens Immanuel Baggesen - pisarz, Immanuel Kant - filozof
Formy obcojęzyczne
angielski i francuski- Emmanuel, niemiecki - Immanuel, włoski - Emanuele, Manuele, hiszpański - Manuel. Emanuel, rosyjski - Эммануил

Zobacz inne imienia męskie na literę E

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane