Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Eugeniusz

Zdrobnienia: Gienio, Gienek, Genek, Eugenio, Eugeniuszek

Imię Eugeniusz pochodzi z języka greckiego i oznacza osobę szlachetną oraz wielkoduszną. Mężczyzna noszący to imię jest zdystansowany i częściej trzyma się na uboczu. Może sprawiać wrażenie zagubionego i chaotycznego, ale potrafi zaskoczyć tempem pracy oraz ciętą ripostą.

Cechy osoby noszącej imię Eugeniusz

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
greckie
Znaczenie
osoba szlachetna
Główne cechy
zdystansowany, dokładny
Predyspozycje zawodowe
architekt, programista
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
2 czerwca, 8 i 13 lipca oraz 13 listopada

Eugeniusz to przewidywalny człowiek, ale wokół niego nie ma zbyt wielu przyjaciół, gdyż nie jest wylewny. Ten mężczyzna nie radzi sobie z uwodzeniem, przez co dużą część życia spędza w osamotnieniu.

Rodzina i związki
Eugeniusz nie jest typem uwodziciela, za którym kobiety ustawiają się w kolejce. To spokojny i zdystansowany samotnik, który potrzebuje dużo czasu, by zaufać na tyle, by wyjawić swoje uczucia oraz emocje. Eugeniusz jest bardzo interesujący, ale jego partnerka musi mieć w sobie dużo cierpliwości, by móc go właściwie poznać. Mężczyzna o tym imieniu łatwo wpada w skrajne emocje - od euforii radości po gniew. Z równowagi wyprowadza go najczęściej własna bezradność oraz skomplikowanie relacji międzyludzkich.

W towarzystwie
Eugeniusz nie lubi tłumów i raczej woli spędzać czas samotnie. Lubi zatapiać się w myślach, czyta, słucha muzyki oraz kontempluje życie. Mężczyzna o tym imieniu to mistrz ciętej riposty i czarnego humoru, dzięki którym jest lubiany w towarzystwie, w którym się obraca. Eugeniusz bardzo rzadko opowiada o swoich problemach, sukcesach oraz rozterkach. Stara się samodzielnie stawiać czoła problemom i nawet nieźle mu to wychodzi. Eugeniusz uwielbia podróżować, interesują go nauki społeczne oraz socjologia.

W pracy
Eugeniusz nosi maskę chaotycznego i nieco nieogarniętego. W rzeczywistości jest bardzo dokładny i rzadko popełnia błędy. Ten mężczyzna działa według ustalonych schematów, które zna i które są dla niego wygodne. Eugeniusz jest bardzo skrupulatny i zawsze zwraca uwagę na najmniejsze detale. Mężczyzna noszący to imię bardzo często ulega wpływom, przez co może się wydawać, że nie ma swojego zdania. W rzeczywistości dobrze wie, co ma robić i robi to w swoim tempie.

Eugeniusz obchodzi imieniny 2 czerwca, 8, 13 lipca i 13 listopada.

Przysłowia od imienia Eugeniusz
Święty Eugeni pogodę w czerwcu odmieni
Znani imiennicy
Eugne Délacroix - malarz, Eugeniusz Pankiewicz - kompozytor, Eugeniusz Morawski - kompozytor
Formy obcojęzyczne
angielski - Eugene, niemiecki - Eugen, francuski - Eugène, hiszpański i włoski - Eugenio, rosyjski - Евгений

Zobacz inne imienia męskie na literę E

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane