Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Feliks

Zdrobnienia: Felcio, Feluś, Felek. Feliksik. Feliczek. Feliś, Felo, Felunio

Imię Feliks pochodzi z języka łacińskiego i oznacza osobę życzliwą. Mężczyznę noszącego to imię cechuje odpowiedzialność za zadania oraz ludzi. Zawsze można na nim polegać, bo dzięki swojej przenikliwości oraz intuicji potrafi wyjść obronną ręką z wielu problemów. 

Cechy osoby noszącej imię Feliks

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
szczęśliwy, życzliwy
Główne cechy
odpowiedzialny, obowiązkowy
Predyspozycje zawodowe
służba publiczna, muzyk
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
biały
Imieniny obchodzi
4 stycznia, 1 marca, 21 kwietnia, 30 maja, 11 czerwca, 12 lipca, 6 i 20 listopada oraz 20 grudnia

Feliks wyznaje zasadę, że chcieć to móc, dlatego nigdy nie pozostawia swoich planów niezrealizowanych. Ten mężczyzna uwielbia wyzwania oraz dzikie przygody. To dominujący typ, który uspokaja się tylko pod wpływem odpowiedniej partnerki.

Rodzina i związki
Feliks to stały w uczuciach mężczyzna, który swoje związki buduje na wyjątkowo solidnych podstawach. Mężczyzna o tym imieniu jest wymagający i niekiedy zbyt wybuchowy, ale przy odpowiedniej partnerce szybko się uspokaja. Feliks chce, by jego wybranka miała równy wkład w małżeństwo - on pracuje i zarabia, a ona zajmuje się domem. Feliks nie jest zbyt wylewny w swoich uczuciach, dlatego też ciężko powiedzieć, czy żeni się z miłości, czy z wyrachowania.

W towarzystwie
Feliks jest niezwykle żądny przygód. Nie stroni od imprez i świetnie czuje się będąc w nieustannym ruchu. Feliks optymistycznie patrzy na świat, starając się dostrzegać tylko jego pozytywne aspekty. Jest także duszą towarzystwa i lubi decydować o tym, jak całe towarzystwo będzie spędzać czas. Feliks ma świetną intuicję do ludzi i wie, kto ma czyste intencje.

W pracy
Feliks pracuje bardzo dokładnie, ale w swoim tempie. Woli przeznaczyć na wykonanie zadania więcej czasu niż robić coś pobieżnie. Feliksa motywuje zagrożenie - np. zbliżające się terminy albo upomnienie ze strony klienta. Mężczyzna noszący to imię umie przewidzieć, co się wydarzy, dlatego też w wielu przypadkach udaje mu się uniknąć problemów. Feliks jest pewny siebie, charyzmatyczny i zaradny.

Feliks obchodzi imieniny 4 stycznia, 1 marca, 21 kwietnia, 30 maja, 11 czerwca, 12 lipca, 6 i 20 listopada oraz 20 grudnia.

Przysłowia od imienia Feliks
brak
Znani imiennicy
Feliks Brodowski - krytyk literacki, Feliks Falk - reżyser, Feliks Jabłczyński - malarz i pisarz, Feliks Nowowiejski - kompozytor
Formy obcojęzyczne
angielski i niemiecki - Felix, francuski i hiszpański - Félix, włoski Felice, rosyjski - Феликс

Zobacz inne imienia męskie na literę F

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane