Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Ferdynand

Zdrobnienia: Ferdek, Ferduś, Ferdusio, Ferdunio, Ferdi, Dynek

Imię Ferdynand pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza mężczyznę będącego obrońcą pokoju. Mężczyzna noszący to imię z jednej strony jest bardzo ciekawy świata, ale z drugiej lubi czasem zaszyć się gdzieś z dala od zgiełku i ludzi.

Cechy osoby noszącej imię Ferdynand

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
staroniemieckie
Znaczenie
opieka, obrona,śmiały
Główne cechy
ciekawy świata, uzdolniony, niestały emocjonalnie
Predyspozycje zawodowe
nauczyciel akademicki, naukowiec, inżynier, geodeta, elektronik i mechanik
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
zielony
Imieniny obchodzi
30 maja, 3, 5 czerwca, 15 lipca, 19 października

Ferdynand bywa nerwowy i w wielu przypadkach zauważa jedynie problemy, zamiast rozwiązań. Ten mężczyzna lubi inspirować innych albo wskazywać im proste drogi do sukcesu. Ferdynand często zmienia otoczenie i niezbyt przywiązuje się do ludzi.

Rodzina i związki
Ferdynand nie jest najbardziej wiernym partnerem na świecie. Bywa mocn9o rozchwiany emocjonalnie, przez co jego partnerki często po prostu odchodzą. Mężczyzna noszący to imię to wolny duch, który robi co chce i kiedy chce. Jeśli już zdecyduje się założyć rodzinę, niezbyt mocno angażuje się w życie rodzinne. Bywa temperamentny, ale dość rzadko. Ferdynand oczekuje częstych zapewnień miłości, doceniania i traktowania go w wyjątkowy sposób.

W towarzystwie
Ferdynand łączy w sobie dwie skrajności - towarzyskość i ekstrawertyzm. Czasem zdarza mu się rzucić w wir imprez, a czasem zamyka się z dala od ludzi i skupia tylko na sobie. Mężczyzna o tym imieniu często potrzebuje przestrzeni tylko dla siebie, jakiejś odskoczni od życia zawodowego oraz pracy. Dlatego dużo czasu spędza na hobby, sporcie albo czytaniu. Ferdynand stara się wyciskać życie jak cytrynę, ale zawsze zachowuje przy tym zdrowy rozsądek.

W pracy
Ferdynand to człowiek bardzo ciekawy świata, dlatego często wybiera zawody związane z podróżowaniem oraz kontaktem z ludźmi. Mężczyzna o tym imieniu analitycznie podchodzi do spraw, zawsze analizując, która z możliwości przyniesie mu najwięcej korzyści. Ferdynand ma bardzo dobre pomysły, ale często brakuje mu chęci lub odwagi, by je realizować. Zdecydowanie woli działać według znanych schematów i nie ryzykuje w sytuacjach, kiedy nie jest wystarczająco pewien swego.

Ferdynand obchodzi imieniny 30 maja, 3 i 5 czerwca, 15 lipca oraz 19 października.

Przysłowia od imienia Ferdynand
brak
Znani imiennicy
Ferdynand Baraniecki - aktor i tancerz, Ferdynand Magellan - portugalski odkrywca, Ferdynand Porsche - konstruktor samochodów, Fernando Alonzo Dian - kierowca
Formy obcojęzyczne
angielski - Ferdinand, hiszpański i portugalski - Fernando, włoski - Ferdinando

Zobacz inne imienia męskie na literę F

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane