Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Franciszek

Zdrobnienia: Franek, Franio. Franuś, Franiuś, Frank, Franz, Franko

Imię Franciszek wywodzi się z języka germańskiego i oznacza człowieka wolnego, wywodzącego się z plemienia Franków. Pierwszym człowiekiem, który nosił to imię był Św. Franciszek z Asyżu. Mężczyzna o tym imieniu nosi w sobie wiele skrajności. 

Cechy osoby noszącej imię Franciszek

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
mężczyzna wolny, członek ludu Franków
Główne cechy
odpowiedzialny, wesoły
Predyspozycje zawodowe
muzyk, nauczyciel
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
4 i 29 stycznia, 4 i 17 lutego, 2 i 9 marca, 2 kwietnia, 2 i 11 maja, 4, 12, 16, 17, 20 i 29 czerwca, 14 lipca, 4, 20 i 21 sierpnia, 16, 17, 20, 25, 29 i 30 września, 3, 4, 10 i 29 października, 13, 24 i 27 listopada oraz 3 i 22 grudnia

Franciszek bywa niezdecydowany, chociaż na zewnątrz posuje na kogoś bardzo pewnego siebie. Franciszek zawsze bardzo dokładnie i skrupulatnie wykonuje swoje obowiązki. Nie lubi i nie potrafi działać pod presją, która kompletnie wytrąca go z równowagi. Franciszek ma wielu znajomych i uwielbia dzieci.

Rodzina i związki
Franciszek uwielbia uciekać z miasta na wieś lub do lasu. Mężczyzna o tym imieniu chętnie spędza czas z rodziną. Żona jest dla niego najważniejszą osobą i musi ona wykazywać wiele cierpliwości, by wieść z Franciszkiem szczęśliwe życie. Mężczyzna o tym imieniu ma trudności z okazywaniem uczuć, ale wgłębi serca jest bardzo rodzinnym oraz ciepłym człowiekiem. Franciszek nie przykłada zbytniej uwagi do miłości fizycznej, przez co może się wydawać nieco oziębły.

W towarzystwie
Franciszek wyróżnia się empatią i zawsze chce nieść pomoc potrzebującym. Mimo iż czasem trudno się z nim porozumieć, rodzina i przyjaciele cenią go za otwartość i dobrą energię. Franciszek nie lubi krytyki, nawet konstruktywnej, dlatego też często przybiera pozę wiedzącego absolutnie wszystko, którego trzeba słuchać. Ten mężczyzna potrafi być ironiczny do bólu, ale to tylko dlatego, że boi się odrzucenia i sam woli dystansować ludzi od siebie.

W pracy
Franciszek nie lubi otrzymywać rad., wskazówek ani pouczeń. Chociaż nie zawsze ma rację, na takiego pozuje i chce, by za takiego go uważano. Mężczyzna o tym imieniu dąży do bycia najlepszym o to jest jego największą ambicją. Franciszek lubi pracować w swoim tempie, a wszelkie próby wywierania nacisku sprawiają, że nic mu nie wychodzi. Mężczyzna o tym imieniu jest wyjątkowo odpowiedzialny, dokładny oraz skupiony.

Franciszek obchodzi imieniny 4 i 29 stycznia, 4 i 17 lutego, 2 i 9 marca, 2 kwietnia, 2 i 11 maja, 4, 12, 16, 17, 20 i 29 czerwca, 14 lipca, 4, 20 i 21 sierpnia, 16, 17, 20, 25, 29 i 30 września, 3, 4, 10 i 29 października, 13, 24 i 27 listopada oraz 3 i 22 grudnia.

Przysłowia od imienia Franciszek
Na świętego Franciszka zielenią się łany i ze swego zimowiska wracają bociany
Znani imiennicy
Fransesco Petrarca - poeta, Franz Schubert - kompozytor, Francis Bacon - folozof, Franciszek Karpiński - poeta
Formy obcojęzyczne
angielski -Francis, Frank, niemiecki - Franz, Frank, francuski - Francis, François, włoski - Francesco/Franco, rosyjski - Франциск, Френсис

Zobacz inne imienia męskie na literę F

Ostatnie komentarze

Franek
Nie przypuszczałem, że moje imię ma pochodzenie germańskie.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane