Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Fryderyk

Zdrobnienia: Fred, Fredek, Fredzik, Fredzio, Fredziu, Fryderyczek, Frycek

Imię Fryderyk pochodzi z języka germańskiego i oznacza człowieka, który może być obrońcą. Mężczyzna noszący to imię jest niezwykle wojowniczy i uparty. Czasem potrafi pozytywnie zaskoczyć, a czasami rozczarowuje swoją niedojrzałością. 

Cechy osoby noszącej imię Fryderyk

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
obrońca pokoju
Główne cechy
wojowniczy, gadatliwy
Predyspozycje zawodowe
literat, muzyk
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
3 i 5 marca, 8 i 27 maja, 18 lipca, 4 sierpnia, 30 września oraz 29 i 30 listopada

Fryderyk bardzo często miewa słomiany zapał, przez co popada w konflikty z przełożonymi. Mężczyzna o tym imieniu ma skłonności do bujania w obłokach. Fryderyk lubi się wyróżniać i robi wszystko, by otoczenie go zauważyło. Za tym mężczyzną kobiety wręcz szaleją - tylko on umie tak prawić komplementy!

Rodzina i związki
Fryderyk to niemały podrywacz. Kiedy zauważy, że kobieta się nim interesuje, owija ją sobie wokół palca, a potem porzuca. Mężczyzna o tym imieniu ma ogromne potrzeby, które w połączeniu z wyobraźnią są mieszanką wybuchową i uniemożliwiają mu ustatkowanie się. Fryderyk umie rozmawiać z kobietami. Dama, która go usidli i zatrzyma będzie miała w nim czułego kochanka oraz odpowiedzialnego ojca rodziny.

W towarzystwie
Fryderyk wydaje się być człowiekiem o silnym charakterze, ale to tylko pozór. W rzeczywistości bywa nerwowy, a nie opanowany. Mężczyzna o tym imieniu nie potrafi radzić sobie i podbramkowych sytuacjach i często po prostu próbuje uciekać od problemów. Fryderyk często odpływa w świat fantazji oraz marzeń. Fryderyk jest gadułą, a przyjaciele i znajomi bardzo lubią słuchać jego opowieści. Mężczyzna o tym imieniu bardzo dba o przyjaźń.

W pracy
Fryderyk ma charakter wojownika, który musi działać według znanych sobie zasad. Mężczyzna noszący to imię rzadko słucha rad innych ludzi, ale nie odcina się tak całkowicie. Fryderyk miewa różne dni - niekiedy zachwyca kreatywnymi koncepcjami, a niekiedy nie robi nic. Ten mężczyzna bywa ponad normę leniwy, przez co popada w konflikty ze współpracownikami oraz szefostwem. Fryderyk ma aspiracje do tego by, być liderem grupy, ale jego lenistwo często utrudnia osiągnięcie sukcesu.

Fryderyk obchodzi imieniny 3 i 5 marca, 8 i 27 maja, 18 lipca, 4 sierpnia, 30 września oraz 29 i 30 listopada.

Przysłowia od imienia Fryderyk
brak
Znani imiennicy
Georg Wilhelm Friedrich Hegel - filozof, John Frederick William Herschel - brytyjski fizyk i astronom, Fryderyk Chopin - polski kompozytor i pianista, Friedrich Wilhelm Nietzsche - filozof
Formy obcojęzyczne
angielski - Frederic(k), niemiecki -Friedrich, Fritz, francuski - Frédéric, włosk ii hiszpański - Federico, rosyjski - Фридрих, Фредерик

Zobacz inne imienia męskie na literę F

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane