Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Grzegorz

Zdrobnienia: Grzesiek. Grześ., Grzesiunio, Grzechu, Grześko

Imię Grzegorz pochodzi od greckiego słowa grêgorikós, oznaczającego mężczyznę gotowego do czuwania i modlitw. Mężczyzna noszący to imię ma nieco despotyczne skłonności i lubi kierować życiem oraz pracą innych osób. Ma także silną wolę oraz zdolność do pokonywania wszelkich trudności.

Cechy osoby noszącej imię Grzegorz

Płeć
Imię męskie
Pochodzenie
greckie
Znaczenie
mężczyzna gotowy do czuwania i modlitwy
Główne cechy
despotyczny, ambitny
Predyspozycje zawodowe
biznesmen, handlowiec
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
2, 4 i 10 stycznia, 11 i 13 lutego, 9 i 12 marca, 7 i 24 kwietnia, 2, 4, 8 i 25 maja, 13, 17 i 18 czerwca, 8 lipca, 25 sierpnia, 3 i 30 września, 16 i 28 października, 17 listopada oraz 10, 19 i 24 grudnia

Dla Grzegorza nie ma rzeczy niemożliwych, ani problemów nie do rozwiązania. Mężczyzna o tym imieniu jest niezwykle pewny siebie, ale potrafi zaleźć za skórę swoim niegrzecznym zachowaniem. Grzegorz kieruje się stałymi wartościami i zasadami. Z łatwością dostosowuje się do otoczenia, chociaż sam nie jest najłatwiejszym rozmówcą. Z Grzegorzem nigdy nie ma nudy.

Rodzina i związki
Grzegorz lubi jasne sytuacje. Bywa trudnym oraz tajemniczym człowiekiem, co jednocześnie przyciąga i odpycha od niego potencjalne partnerki. Mężczyzna noszący to imię raczej unika manifestowania swoich uczuć. Grzegorz jest zdolny do niezwykle namiętnych uniesień i lubi poddawać się działaniu zmysłów, jednak nie są to zbyt częste sytuacje. Mężczyzna noszący to imię jest kochającym, ale dość surowym ojcem. Wymaga wiele zarówno od partnerki, jak i dzieci czy współpracowników. Grzegorz nie jest najbardziej czułym partnerem na świecie, jednak jego wybranka zawsze będzie miała w nim oparcie oraz stabilną pozycję społeczną czy majątkową.

W towarzystwie
Grzegorz to typowy egocentryk, który rzadko kiedy bierze pod uwagę odczucia osób trzecich. Mężczyzna o tym imieniu mówi wprost, co myśli, przez co niejednokrotnie krzywdzi rodzinę i znajomych. Grzegorz jest bardzo wyczulony na wszelką niesprawiedliwość i zawsze reaguje, kiedy widzi sytuacje mające jej znamiona. Mężczyzna noszący to imię kieruje się moralnością. Doskonale czuje się przebywając wśród elit oraz osób mających nietypowe zainteresowania. Lubi bankiety, przyjęcia oraz spotkania z ludźmi, którzy mogą mu pomóc rozbudować siatkę kontaktów. Jako specjalista w swojej dziedzinie jest niezastąpiony zarówno w pracy, jaki w towarzystwie. Grzegorz lubi życie na poziomie i ceni sobie towarzystwo osób o podobnym statusie społecznym. Grzegorz jest wspaniałym przyjacielem, ale zdarza mu się za bardzo skupiać na kontrolowaniu otoczenia.

W pracy
Grzegorz posiada wiele umiejętności, które czynią go świetnym liderem. Lubi pracę zespołową, o ile jest to jego własny zespół. Mężczyzna o tym imieniu bywa zbyt despotyczny w zarządzaniu personelem. Wymaga nie tylko od współpracowników, ale też od siebie, co z kolei przekłada się na jego wysoką skuteczność w osiąganiu ustalonych celów. Mężczyzna noszący to imię ma bardzo dobrą pamięć, intuicję oraz rozwiniętą zdolność obserwowania. Mimo swej despotycznej postawy, umie pozostać obiektywny. Grzegorz lubi mieć poczucie, że jego praca jest misją.

Grzegorz obchodzi imieniny 2, 4 i 10 stycznia, 11 i 13 lutego, 9 i 12 marca, 7 i 24 kwietnia, 2, 4, 8 i 25 maja, 13, 17 i 18 czerwca, 8 lipca, 25 sierpnia, 3 i 30 września, 16 i 28 października, 17 listopada oraz 10, 19 i 24 grudnia.

Przysłowia od imienia Grzegorz
Na świętego Grzegorza idą rzeki do morza
Znani imiennicy
Grzegorz Ciechowski - muzyk, Grzegorz Lato - piłkarz, Grzegorz Turnau - piosenkarz, Grzegorz Mendel - biolog
Formy obcojęzyczne
angielski - Gregory, niemiecki - Gregor, francuski - Grégoire, włoski i hiszpański - Gregorio, rosyjski - Григорий

Zobacz inne imienia męskie na literę G

Ostatnie komentarze

Majka
Grzegorz, którego znam uwielbia swoją pracę.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia męskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane