Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Halina

Zdrobnienia: Halinka, Halszka, Halusia

Halina jest imieniem pochodzącym od Heleny, wywodzącej się z języka greckiego i oznaczającej jasność. Halinę cechuje zaradność, samodzielność i stanowczość. Bywa nieprzewidywalna i często zmienia zdanie. Nie lubi doświadczać porażek i ciężko znosi rozczarowania, które ostatecznie motywują ją do kolejnych wysiłków. Na Halinie zawsze można polegać, zarówno w sprawach zawodowych, jak i rodzinnych. Ma rozległą wiedzę na wiele tematów. Zdarza jej się koloryzować swoje opowieści, przez co niekiedy można odnieść wrażenie, że kłamie.

Cechy osoby noszącej imię Halina

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
blask, jasność
Główne cechy
pomocna, indywidualistka
Predyspozycje zawodowe
marketing, handel
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
1 lipca

Związki i rodzina

Halina ceni rodzinę i przyjaciół ponad wszystko inne. Jest bardzo ciepłą osobą i również potrzebuje częstego okazywania uczuć. Halina niekonieczni dobrze sprawdzi się w roli gospodyni domowej, ale z pewnością będzie idealną partnerką do życia. Kobieta o tym imieniu nie lubi sprzątać i nie jest najwybitniejszą kucharką. Cały wolny czas poświęca na dokształcanie się, czytanie czy podróże.

 

W towarzystwie
Halina jest najlepszą przyjaciółką i powierniczką sekretów. Można liczyć na jej pomoc i radę w każdej sytuacji. Halina czasami ma zbyt wybujałą wyobraźnię, przez co jej opowieści wydają się mało prawdopodobne. Zawsze ma wokół siebie wielu ludzi i z pewnością nie może narzekać na samotność lub nudę.

 

W pracy
Halina należy do indywidualistek. Nie lubi być poddawana ocenom i nie znosi kwestionowania jej decyzji. Halina ludzi działać samodzielnie i oczekuje za to pochwał. Swoje obowiązki wykonuje z zaangażowaniem i zawsze pomoże swoim współpracownikom. Kieruje się wygodą i tym, co w danym momencie jej życia przyniesie najwięcej korzyści. Zdarza jej się żyć marzeniami, ale w pracy zawsze twardo stąpa po ziemi.


Przysłowia od imienia Halina
Brak
Znani imiennicy
Halina Frąckowiak - piosenkarka, Halina Frąckowiak - piosenkarka, Halina Frąckowiak - piosenkarka, Halina Frąckowiak - piosenkarka,
Formy obcojęzyczne
Galina - język rosyjski

Zobacz inne imienia żeńskie na literę H

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane