Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Hanna

Hanna jest imieniem pochodzącym od Anny. Wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza osobę pełną łaski. Hanna jest spokojna, przyjazna i łagodna. Celebruje życie i otacza się przyjaciółmi, którzy bardzo lubią jej towarzystwo i chętnie zwracają się do niej np. po radę. Hannę wyróżnia dobroć i łatwowierność. Często nie widzi, że inni nie zawsze kierują się tymi wartościami, co ona. Hanna lubi planować swój czas tak, aby maksymalnie efektywnie wykorzystać go na obowiązki i przyjemności. Mimo tego poukładania, Hanna jest przebojowa i nieustraszona. Jest przygotowana na niepowodzenia i a silny charakter.

Cechy osoby noszącej imię Hanna

Pochodzenie
Hebrajskie
Znaczenie
wdzięk i łaska
Główne cechy
Silny charakter
Predyspozycje zawodowe
silna osobowość poradzi sobie w każdym zawodzie
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
różowy
Imieniny obchodzi
26 lipca

Związki i rodzina

Hanna potrafi rozdzielić czas na rodzinę i realizację swoich pasji czy celów zawodowych. Mimo to rodzina zawsze jest najważniejsza. Hanna nie pozwala się wykorzystywać i ucina kontakty z kimś, kto ma wobec niej nieczyste intencje. Partner Hanny jest szczęściarzem, bo kobieta o tym imieniu jest oddana i tworzy dom pełen miłości. Hannę cechuje cierpliwość, jednak jeśli ktoś próbuje zakłócić spokój jej albo jej rodziny, kobieta umie pokazać pazury.


W towarzystwie
Przyjaciele uwielbiają Hannę za jej ciepło i życzliwość. Mimo że sama nie jest zbyt wlewna, zawsze chętnie wysłucha przyjaciela i pocieszy w trudnej sytuacji. Hanna częściej kieruje się sercem niż rozumem, przez co niejednokrotnie zawodzi się na ludziach. Hanna kocha życie i korzysta z niego w pełni.


W pracy
Hanna preferuje praktyczność. Jej silnego charakteru oraz psychiki zazdrości niejeden mężczyzna. Kobieta osiąga założone cele, nawet jeśli na rezultaty trzeba poczekać. Nie podejmuje impulsywnych decyzji, dzięki czemu rzadko musi mierzyć się z niepowodzeniami. Hanna lubi się uczyć i chłonie wiedzę jak gąbka. Doskonale planuje czas pracy i często pomaga robić to innym.

Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki - Hannah, francuski, włoski - Hanna, hiszpański - Hana, rosyjski - Ганна

Zobacz inne imienia żeńskie na literę H

Ostatnie komentarze

Ewa
Hanny to silnie osobowości.
Olga
Imię Hanna kojarzy mi się przede wszystkim z silną osobowością.
Tola
Wszystkie Hanie są superowe - bardzo wesołe i radosne. Hania to nie tylko piękne imię dla dziewczynki - Hania, ale też i dla kobiety

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane