Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Iga

Zdrobnienia: Igunia, Igusia, Iguń, Igienka. Igonia. Igulek

Imię Iga jest skrótem od germańskiego imienia Jadwiga i obecnie funkcjonuje samodzielnie w takiej właśnie formie. Iga jest kobietą sukcesu i ma wiele talentów. Wykorzystuje wszystkie możliwości, jest przedsiębiorcza i doskonale zorganizowana. Iga jest świetną panią domu i cieszy się ogólną sympatią. Każdego wysłucha i bezinteresownie pomoże. Przy niej nie sposób się nudzić, bo ta kobieta nie znosi marnowania czasu na głupoty. W relacjach z mężczyznami jest stała w uczuciach, ale bywa bierna i nie przejmuje inicjatywy.

Cechy osoby noszącej imię Iga

Pochodzenie
od germańskiego imienia Jadwiga
Główne cechy
odpowiedzialność, ambicja
Predyspozycje zawodowe
bankowość, korporacje
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
1 lutego, 11 maja, 15 lipca, 31 lipca, 23 października i 15 grudnia

 

Związki i rodzina
Iga zawsze entuzjastycznie podchodzi do ludzi czy pracy. Czasem zajmuje się kilkoma rzeczami jednocześnie, przez co kontakt z nią może być utrudniony. Dla Igi gościnność i relacje z bliskimi są znacznie ważniejsze niż sprawy sercowe. Jeśli już jest w związku, zawsze się angażuje i jest przy partnerze w każdej sytuacji.

W towarzystwie
Wśród znajomych Iga postrzegana jest jako bardzo sympatyczna, chętna do pomocy i otwarta. Ma wybitną łatwość w nawiązywaniu kontaktów i zdobywa przyjaciół w każdym miejscu i kraju, do którego pojedzie. Iga nie oszczędza na bliskich i zawsze dba o to, aby sprawiać im przyjemność poprzez np. obdarowywanie ich prezentami. Robi to wszystko bezinteresownie i czerpie radość ze sprawiania przyjemności innym. Iga jest świetną przyjaciółką, która opiekuje się rodziną i bliskimi.

W pracy
Iga - to imię jest synonimem sukcesu. Jest niezwykle zorganizowana, pracowita i sumienna. Jest wszechstronnie utalentowana i wykorzystuje swoje umiejętności wszędzie, gdzie może zdobyć wiedzę. Iga lubi podejmować się kilku zadań jednocześnie, ale dzięki doskonałemu zarządzaniu czasem, każde z nich wykonuje na 100%. Kiedy Iga pracuje wolniej, nie można jej ponaglać - ona wie, co robi i nie podejmuje ryzykownych decyzji w sprawach, których nie jest całkowicie pewna.

Przysłowia od imienia Iga
Brak
Znani imiennicy
Iga Baumgart - biegaczka, Iga Cembrzyńska - aktorka, Iga Kretf - aktorka, Iga Wyrwał - modelka
Formy obcojęzyczne
Brak

Zobacz inne imienia żeńskie na literę I

Ostatnie komentarze

IGA
Świetny imiennik.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane