Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Ilona

Zdrobnienia: Ilonka, Iloncia. Ila, Ilcia, Iluś, Ilonuś, Iluniek. Iluś

Imię Ilona pochodzi od greckiej Heleny i oznacza księżyc. Kobieta nosząca to imię jest bardzo odpowiedzialna, stanowcza i nie boi się wyzwań. Ilona dąży to tego, by realizować swoje cele i marzenia. Tak samo interesuje ją kariera, jak i życie rodzinne. Nie boi się porażek i z każdej z nich wynosi lekcję, Ilona lubi mieć kontakt z rodziną, ale niejednokrotnie nie decyduje się na założenie własnej, bo jej oczekiwania mogą być inne niż to, czego chce jej partner. Jet wymagająca względem mężczyzny i zdarza jej się nie doceniać tego, co on dla niej robi i poświęca.

Cechy osoby noszącej imię Ilona

Pochodzenie
grckie
Znaczenie
księżyc
Główne cechy
zaradna, stanowcza
Predyspozycje zawodowe
asystentka, instruktorka
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
pomarańcz
Imieniny obchodzi
27 stycznia, 23 kwietnia, 21 i 23 lipca, 18 i 19 sierpnia oraz 27 października

Związki i rodzina
Ilona szuka ideału mężczyzny. Takiego, który spełni jej wysokie oczekiwania, ale jednocześnie będzie wyznawał twarde zasady i wartości. Ilona lubi mieć władzę nad partnerem, przez co często zostaje sama. W domu Ilona jest doskonałą gospodynią - dba o rodzinę, porządek i wystrój. Bez względu na to, czy Ilona żyje samotnie, czy z rodziną, jej mieszkanie zawsze świetnie wygląda, mimo iż nie jest zbyt przytulne.

W towarzystwie
Iga jest znana ze stanowczego charakteru i trzymania się zasad, które wyznaje. Kobiety bywają o nią zazdrosne, ale zwykle budzi dużą sympatię. Kobieta zdecydowanie lepiej czuje się w męskim towarzystwie, które podziwia jej siłę i zawzięcie. Ilona jest optymistką i roztacza wokół siebie dobrą energię. Ilona lubi czasem poplotkować, chociaż o sobie mówi bardzo mało.

W pracy
Ilona wie, jak piąć się po szczeblach kariery. Jest pewna siebie i wie, jakie są jej mocne strony. Dzięki temu umie walczyć o to, co jej się należy i rzadko spotykają ją porażki. Jeśli już jakaś się przytrafi - Ilona wyciągnie z niej nauczkę i drugi raz nie popełni tego samego błędu. Lubi wyzwania oraz rywalizację i stanowi doskonały wzór dla pracowników młodszych stażem i na niższych stanowiskach.

Przysłowia od imienia Ilona
Brak
Znani imiennicy
Ilona Elek - flecistka, Ilona Felicjańska - modelka, Ilona Kucińska - aktorka, Ilona Łepkowska - scenarzystka, Ilona Mitrecey - francuska piosenkarka, Ilona Ostrowska - aktorka
Formy obcojęzyczne
anigielski, niemiecki - Ilona, rosyjski - Илона

Zobacz inne imienia żeńskie na literę I

Ostatnie komentarze

Dorota
Dotychczas nie poznałam żadnej Ilony.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane