Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Ilona

Zdrobnienia: Ilonka, Iloncia. Ila, Ilcia, Iluś, Ilonuś, Iluniek. Iluś

Imię Ilona pochodzi od greckiej Heleny i oznacza księżyc. Kobieta nosząca to imię jest bardzo odpowiedzialna, stanowcza i nie boi się wyzwań. Ilona dąży to tego, by realizować swoje cele i marzenia. Tak samo interesuje ją kariera, jak i życie rodzinne. Nie boi się porażek i z każdej z nich wynosi lekcję, Ilona lubi mieć kontakt z rodziną, ale niejednokrotnie nie decyduje się na założenie własnej, bo jej oczekiwania mogą być inne niż to, czego chce jej partner. Jet wymagająca względem mężczyzny i zdarza jej się nie doceniać tego, co on dla niej robi i poświęca.

Cechy osoby noszącej imię Ilona

Pochodzenie
grckie
Znaczenie
księżyc
Główne cechy
zaradna, stanowcza
Predyspozycje zawodowe
asystentka, instruktorka
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
pomarańcz
Imieniny obchodzi
27 stycznia, 23 kwietnia, 21 i 23 lipca, 18 i 19 sierpnia oraz 27 października

Związki i rodzina
Ilona szuka ideału mężczyzny. Takiego, który spełni jej wysokie oczekiwania, ale jednocześnie będzie wyznawał twarde zasady i wartości. Ilona lubi mieć władzę nad partnerem, przez co często zostaje sama. W domu Ilona jest doskonałą gospodynią - dba o rodzinę, porządek i wystrój. Bez względu na to, czy Ilona żyje samotnie, czy z rodziną, jej mieszkanie zawsze świetnie wygląda, mimo iż nie jest zbyt przytulne.

W towarzystwie
Iga jest znana ze stanowczego charakteru i trzymania się zasad, które wyznaje. Kobiety bywają o nią zazdrosne, ale zwykle budzi dużą sympatię. Kobieta zdecydowanie lepiej czuje się w męskim towarzystwie, które podziwia jej siłę i zawzięcie. Ilona jest optymistką i roztacza wokół siebie dobrą energię. Ilona lubi czasem poplotkować, chociaż o sobie mówi bardzo mało.

W pracy
Ilona wie, jak piąć się po szczeblach kariery. Jest pewna siebie i wie, jakie są jej mocne strony. Dzięki temu umie walczyć o to, co jej się należy i rzadko spotykają ją porażki. Jeśli już jakaś się przytrafi - Ilona wyciągnie z niej nauczkę i drugi raz nie popełni tego samego błędu. Lubi wyzwania oraz rywalizację i stanowi doskonały wzór dla pracowników młodszych stażem i na niższych stanowiskach.

Przysłowia od imienia Ilona
Brak
Znani imiennicy
Ilona Elek - flecistka, Ilona Felicjańska - modelka, Ilona Kucińska - aktorka, Ilona Łepkowska - scenarzystka, Ilona Mitrecey - francuska piosenkarka, Ilona Ostrowska - aktorka
Formy obcojęzyczne
anigielski, niemiecki - Ilona, rosyjski - Илона

Zobacz inne imienia żeńskie na literę I

Ostatnie komentarze

Dorota
Dotychczas nie poznałam żadnej Ilony.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane