Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Irmina

Zdrobnienia: Irminka, Irka Iremka, Ira, Ircia, Imcia. Irmeczka, Irmunia

Imię Irmina pochodzi z języka germańskiego, od słowa irmen, oznaczającego człowieka czczonego i cieszącego się szacunkiem. Irmina jest kobietą lubiącą porządek w życiu i domu. Jest zaangażowana, a dzięki umiłowaniu do porządku, świetnie sprawdza się na kierowniczych stanowiskach, także w zawodach typowo męskich. W takich miejscach Irmina szczególnie podkreśla równość płci. Kobiet o tym imieniu jest wspaniałą przyjaciółką i zawsze służy bliskim dobrą radą.

Cechy osoby noszącej imię Irmina

Pochodzenie
starogermańskie
Znaczenie
osoba ciesząca się szacunkiem
Główne cechy
stanowcza, odpowiedzialna, pomocna
Predyspozycje zawodowe
kierownik, pracownik gastronomii, instruktor
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
18 września i 24 grudnia

Związki i rodzina
Irmina bywa złośliwa, ale swoje uczucia zawsze lokuje w mężczyźnie, który niestrudzenie zabiega o jej względy. Kobieta lubi skupiać uwagę męskiej części towarzystwa i często wykorzystuje to do osiągania własnych celów. Irmina ma skłonności także do wykorzystywania własnego partnera, który zapatrzony w nią nie widzi jej prawdziwych intencji. Irmina uwodzi i zdobywa. Irmina jest doskonałą żoną, dbającą o ognisko domowe. Dzięki jej zamiłowaniu do porządku, wszystko zawsze będzie na swoim miejscu, a domownicy będą dobrze wykonywać swoje obowiązki.

W towarzystwie
Irmina twardo stąpa po ziemi. podejmuje przemyślane decyzje i nie negocjuje. To ona zmusza towarzystwo do przyjęcia swoich przekonań, nigdy odwrotnie. Irmina lubi przebywać w towarzystwie i stawia na budowanie trwałych relacji. Nie interesują jej przelotne znajomości. Bliscy podziwiają ją za spokój, zdecydowanie i opanowanie nawet w kryzysowych sytuacjach.

W pracy
W pracy Irmina jest wzorem spokoju. Nie lubi kłótni i napiętych sytuacji, dlatego stawia na stabilne miejsca pracy w niewielkich zespołach ludzi. Kiedy Irmina wybiera sobie cel, zawsze go osiąga, niekiedy po trupach. Każdy sukces, jaki osiąga, jest dla niej motywacją do działania. Irmina doskonale odnajduje się w męskich zawodach i na kierowniczych stanowiskach.

Przysłowia od imienia Irmina
Brak
Znani imiennicy
Irma - piosenkarka, Irma Capece-Minutolo - aktorka i śpiewaczka operowa, Irma Johansson - szwedzka biegacza narciarska i medalistka olimpijska
Formy obcojęzyczne
angielski - Herma, Hermine; łącina - Ermina; rosyjski - Germina

Zobacz inne imienia żeńskie na literę I

Ostatnie komentarze

Dominika
Poznałam kiedyś dziewczynę o tym imieniu.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane