Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Iwona

Zdrobnienia: Iwonka. Iwcia, Iweczka. Iwuś, Iwetka. Iwoncia, Iwusiek

Imię Iwona wywodzi się z języka germańskiego i oznacza łuk. Kobietę noszącą to imię cechuje swoistość charakteru. Niełatwo z nią żyć, bo jest bardzo żywiołowa, a przy tym bardzo nerwowa. Każde niepowodzenie traktuje jak atak, ale zawsze umie sobie z tym poradzić. Iwona umie negocjować i zawsze ostrożnie podchodzi do problematycznych spraw. Bywa przekorna, ale jej usmiech i pozytywna energia wszystko wynagradzają. Jest wierna i oddana rodzinie.

Cechy osoby noszącej imię Iwona

Pochodzenie
starogermańskie
Znaczenie
łuk, cięciwa
Główne cechy
mądra, odpowiedzialna
Predyspozycje zawodowe
umie się dostosować do każdego stanowiska pracy
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
szmaragd
Imieniny obchodzi
18,19 i 23 maja, 27 października oraz 1 i 23 grudnia

Związki i rodzina
Kiedy Iwona się zakocha, to na całego. Każdy, kto odwzajemni jej uczucie musi uważać, bo Iwona może zarówno oczarować, jak i porządnie zranić. Bywa zaborcza, a każdy partner musi być jej całkowicie oddany. Jest stała w uczuciach i wierna swojemu mężczyźnie. Wyróżnia ją opiekuńczość i troska zarówno o partnera i dzieci, jak i przyjaciół. Iwona uwielbia otaczać się roślinami i zwierzętami, dlatego jej dom jest zawsze pełen życia.

W towarzystwie
Żywiołowa natura Iwony sprawia, że jest duszą towarzystwa. Wokół niej pełno ludzi, ale tylko najlepszych przyjaciół. Bywa nieufna, dlatego też nie jest łatwo zyskać jej zaufanie i przyjaźń. Iwona lubi mieszać i często bywa nieszczera, aby osiągnąć swoje cele. Iwona nie lubi przebywać sama i w każdym miejscu szuka sobie kogoś, na kogo może liczyć.

W pracy
Iwona pracuje z zaangażowaniem i nie boi się mieć wielu obowiązków na raz. Można polegać na jej pomocy, ale czasami nie słucha opinii innych i robi tylko to, co podpowiada jej rozum. Iwona lubi osiągać sukcesy, a każdą porażkę bardzo mocno przeżywa. Wtedy lepiej się do niej nie zbliżać, bo można ucierpieć. 

Przysłowia od imienia Iwona
Brak
Znani imiennicy
Iwona Guzowska - posłanka, pięściarka; Iwona Kutyna - dziennikarka; Iwona Lorenc - piosenkarka; Yvonne Sherman - amerykańska łyżwiarka; Iwona Szymańska-Pavlović - tancerka i osobowość telewizyjna
Formy obcojęzyczne
angielski Yvonne; francuski - Ivette, Yvette; czeski - Iva

Zobacz inne imienia żeńskie na literę I

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane