Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Izabela

Zdrobnienia: Izabelka, Izunia, Izuś, Izi, Izulka, Bella

Imię Izabela pochodzi albo z języka hiszpańskiego i wywodzi się bezpośrednio od imienia Elżbieta, albo od hebrajskiego Jezabel. Oznacza "Bóg moją przysięgą". Izabelę cechuje odpowiedzialność, skrupulatność oraz świadomość siebie i swojej wartości. Jest bardzo opanowana i nie straszne jej nawet bardzo stresujące sytuacje. Izabela zawsze kieruje się swoimi wartościami i w kontakcie z zachowaniami chamskimi czy wandalizmem, potrafi pokazać pazury. Izabela jest pełna energii, ale okazuje ją w bardzo przystępny sposób. Lubi mieć o kogo się troszczyć.

Cechy osoby noszącej imię Izabela

Pochodzenie
hiszpańskie lub hebrajskie
Znaczenie
Bóg jest moją przysięgą
Główne cechy
pomocna, kulturalna
Predyspozycje zawodowe
rekruter, artysta
Szczęśliwa liczba
11
Szczęśliwy kolor
biel
Imieniny obchodzi
4 stycznia, 22 i 23 lutego, 16 marca, 4,8,14 lipca, 31 sierpnia, 3,10 września, 19 listopada i 9 grudnia

Rodzina i związki
Izabela jest bardzo zorganizowaną kobietą i czasami przejawia zbyt wysokie wymagania względem partnera i członków rodziny. Dla rodziny i najbliższych zawsze ma czas, a jej dom wypełniony jest miłością. Doskonale czuje się jako pani domu i gospodyni. Idealnym partnerem dla Izabeli będzie mężczyzna z grubym portfelem, który zapewni jej luksusy i zapewni stabilność finansową.

W towarzystwie
Izabela lubi osiągać sukcesy i często się nimi chwali, przez co może być uznawana za egoistkę choć rzeczywistości nią nie jest. Łatwo adaptuje się do otoczenia i szybko draża w system pracy w zupełnie nowym miejscu. Izabela jest doskonale wychowana i w jej towarzystwie żaden wandal czy cham nie zagrzeje miejsca. Izabela ma nosa do ludzi i doskonale sprawdza się jako rekruter. Zawsze pamięta o urodzinach współpracowników i chętnie sprawia im małe prezenty.

W pracy
Izabela przyciąga uwagę swoją pewnością siebie. Wie, co jest jej mocną stroną i umie to wykorzystać do osiągnięcia korzyści. Dokładnie analizuje możliwości zawodowe i wybiera tylko te, które się opłacą. Do swoich obowiązków podchodzi z zaangażowaniem, ale nie podejmuje ryzykownych decyzji. Stanowi autorytet i wzór dla współpracowników, których chętnie szkoli i pomaga osiągać sukcesy. Izabela kocha modę i zna się na sztuce. Zawsze jest z nią o czym rozmawiać.

Przysłowia od imienia Izabela
Brak
Znani imiennicy
Izabela Czartoryska - pisarka i mecenaska sztuki; Izabela Filipiak - pisarka; Izabella Scorupco - aktorka; Isabella Rossellini - aktorka; Izabela Trojanowska - aktorka i piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, hiszpański - Isabel, francuski - Isabelle, włoski - Isabella, rosyjski - Изабелла

Zobacz inne imienia żeńskie na literę I

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane