Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Janina

Zdrobnienia: Jasia, Janka, Janinka, Janineczka. Jasia Jasieńka, Jasieczka

Imię Janina jest żeńską formą imienia Jan, które pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza człowieka cieszącego się łaską Boga. Janina jest dumna, uparta i potrafi po trupach dążyć do celu. Nie zniechęca się po porażce i jest wymagająca względem siebie oraz innych. Janina nie lubi leni i doskonale sprawdza się jaki liderka grupy lub kierownik. Jadwiga czuje nieustanną potrzebę pomagania innym. Kobieta łączy w sobie dwie twarze - romantyczną i prowokatorską. Janina łatwo poddaje się namiętności.

Cechy osoby noszącej imię Janina

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
osoba ciesząca się bożą łaską
Główne cechy
zaradna, samodzielna, dumna
Predyspozycje zawodowe
kierownik
Szczęśliwa liczba
22
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
0, 17, 23, 25, 27, 31 stycznia, 4, 5, 8 lutego, 5, 8, 17, 27, 28, 30 marca, 7, 13 kwietnia, 6, 10, 12, 15, 16, 18, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 30 maja, 12, 16, 22, 24 czerwca, 20, 21, 29 sierpnia, 3, 11, 13, 17, 20, 21, 26, 28 września, 1, 2, 3, 9, 19, 20, 23 października, 11, 12, 13, 24, 26 listopada oraz 4, 14, 21, 23, 27 grudnia

Rodzina i związki
Janina wyjdzie za mąż tylko wtedy, kiedy się naprawdę zakocha. Założenie rodziny nie jest celem jej życia, ale jeśli już do tego dojdzie, Janina w pełni się jej odda. Kobieta o tym imieniu jest świetnie zorganizowana i tak też wygląda jej dom. Janina jest doskonałą kochanką, a jej partner nigdy nie zazna rutyny. Janina dąży do tego, by żyć po swojemu i nigdy nie pozwoli sobie narzucać czyjegoś zdania.

W towarzystwie
Janina ma tendencję do tłamszenia ludzi. Dominuje, przez co ma niewielu, ale za to bardzo oddanych przyjaciół. Czasami zachowuje się jak kot, który chodzi tylko własnymi ścieżkami i za nic ma opinię innych ludzi. Mimo że Janina nie stroni od towarzystwa, nieszczególnie lubi być obiektem zainteresowania. Janina ma w sobie dużo energii, która ma też wpływ na jej otoczenie. Kobieta jest nieco zamknięta i często wymaga od ludzi czegoś, o czym nigdy nie mówiła.

W pracy
Janina uparcie dąży do osiągnięcia założonego celu. Zawsze stawia na swoim, nawet jeśli przez to będzie miała jakieś trudności. Porażki nie stanowią dla niej problemu. Każdą z nich traktuje jako nauczkę. Janina nie lubi mieć wokół siebie ludzi, którzy się obijają i nie wykonują swoich obowiązków tak, jak powinni. Ciężko przekonać ją do zmiany decyzji. Janina świetnie czuje się w roli szefa i zawsze bierze odpowiedzialność za zadania wykonywane przez siebie i swój zespół. Ceni sobie zdolnych współpracowników, bo ma świadomość, że razem osiągną najwięcej.

Przysłowia od imienia Janina
Brak
Znani imiennicy
Jane Fonda - amerykańska aktorka, Janis Joplin - wokalistka rockowa, Janina Ochojska - działaczka, Janina Paradowska - publicystka
Formy obcojęzyczne
angielski - Jane, niemiecki - Jana, francuski - Jeanne, hiszpański - Juana, rosyjski - Жанна

Zobacz inne imienia żeńskie na literę J

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane